Záryby v utkání s Dynamem Nelahozeves nejprve prohrávaly, ale už do poločasu dokázaly díky dvěma trefám nestárnoucího Schütze otočit výsledek. „Oba celky předváděly pěknou útočnou hru, nám se dařilo proměňovat šance," pochvaloval si výsledek staronový zárybský kormidelník František Vítů, který se na lavičku nejvíce ohroženého týmu skupiny vrátil po pěti letech. „Situace není ideální, mančaft jsem převzal v polovině přípravného období, čili už bez možnosti soustředění. Tým není fyzicky zanedbaný, jde jen o to přenést zkušenost starších na mladší hráče."

Trenér Dynama Daniel Kaplan viděl důvod porážky svého týmu především v absenci pěti zraněných. „Vyrovnanému duelu by spíše slušela remíza," glosoval výsledek Kaplan. „Neproměnili jsme nejméně tři tutovky. Posily zatím nemáme, budeme rádi, udržíme-li stávající kádr pohromadě."

V roudnickém turnaji změřili síly „kolegové" ze skupiny B – Vysoká a Lužec. V prvním poločase se více dařilo Lužci. Jeho trenér Pavel Hrdlík hodnotil zápas jako klidný. „Začátek nám vyšel, zaslouženě jsme vedli. Po zařazení dorostenců jsme iniciativu přepustili soupeři. Koketujeme s myšlenkou soustředění pro polovinu mužstva pod vedením zkušeného mazáka Dohnala, druhá půlka by se připravovala se mnou doma. Uvidíme, jak to dopadne."

Vysoká se rozjížděla poněkud pomaleji, ale po změně stran už kanonýrský pár Rolenc – Trutnovský prokázal své kvality a zrežíroval vítězství 3:1. „Zápas rozhodně splnil účel," spokojeně odpovídal trenér Vysoké Václav Řízek. „Do jarních bojů bychom chtěli na hostování Vavřinu z Velkého Borku."

Byšice po středeční porážce s Ovčáry (1:6) zamířily za přípravou znovu do Prahy, kde se v utkání s druhotřídním Hloubětínem prosadily až po změně stran a vyhrály 2:0. „Zatím klademe hlavní důraz na fyzickou přípravu," podotkl byšický trenér Tomáš Pšenička. „Byť jsme v utkání s Hloubětínem měli herně navrch, neproměnili jsme celou řadu šancí, Manžel navíc nedal pokutový kop. Hráčský kádr se pokoušíme stabilizovat, pro jaro rozhodně přijdou noví hráči, ale jejich jména zatím nebudeme zveřejňovat."

Kostelec si zve na neratovickou umělku účastníky skupiny C I. B třídy a v uplynulém týdnu byl dvakrát úspěšný. „Oba soupeři proti nám hráli velice dobře, takže výhry těší," glosoval kostelecký kouč Jaroslav Strnad vítězství nad Radonicemi a Sadskou. Devítka vstřelených branek potěšila, ale pětice obdržených signalizuje starosti v obranné činnosti. „Po důrazu na fyzickou přípravu nyní začínáme pracovat na zlepšení herního projevu. Hráčský kádr na jaro posílí Novák z Libiše a Urban z Bohemians. Usilujeme ještě o dva další hráče z pražských soutěží."

Také Pšovka „sáhla" po soupeři do skupiny C, po podzimu poslední Brandýs však byl tentokrát nad její síly. „Do zápasu jsme šli po jediném tréninku," vysvětloval Libor Tomášek, trenér Pšovky, „navíc jen s jedenácti lidmi. Měl jsem hodně omluv pro nemoc, hory či zaměstnání. Trápily nás obvyklé problémy s proměňováním šancí. Věřím, že v další přípravě (Ovčáry) bude náš výkon lepší."

O něco lépe se vedlo druhému mělnickému celku FC, který remizoval s Velvary 4:4. Ještě na začátku druhé půle přitom domácí vedli tříbrankovým rozdílem! „Domácí byli na svém hřišti jako doma, zatímco my působili těžkopádně. Bylo to i náročnými tréninky," mínil trenér Velvar David Vedral.

Hostům k vyrovnání přispěl krásnou gólovou standardkou odchovanec fotbalu na Mělnicku a staronová posila Slovanu Radek Šelicha. Za domácí byl při střelecké chuti rovněž navrátilec Jakub Jiskra, který nastřílel hattrick. „Ve druhém poločase jsme prostřídali gólmany a další tři hráče," objasňoval herní výpadek trenér Željko Filipovič. „I když jsme nebyli ještě zdaleka kompletní, tak jsme zatím s průběhem přípravy spokojení," navázal a potvrdil, že po čase bude znovu oblékat mělnický dres zkušený stoper Jan Moravec z Předboje. „Zkoušeli jsme ještě dva mladé hráče, oba nás oslovili, takže budeme v týdnu chtít uzavřít i tato jednání," dodal Filipovič.

Dyn. Nelahozeves – Záryby 2:3 (1:2). Branky: Kymr, Krejza – Schütz 2, Krulich.
Vysoká – Lužec 3:1 (0:1). Branky: Rolenc 2, Trutnovský – M. Kučaba.
Hloubětín – Byšice 0:2 (0:0). Branky: Manžel, Slovák.
Kostelec – Radonice 5:3 (3:0). Branky Kostelce: Voštiar 3, Novák, Slavík.
Kostelec – Sadská 4:2 (2:1). Branky Kostelce: Kiršner, Doubek, Pajkrt, Novák.
Pšovka – Brandýs 1:3 (0:0). Branka Pšovky: Dvorný.
FC Mělník – Velvary 4:4 (3:1). Branky: Jiskra 3, Žaba – Urban 2, Šelicha, Válek.

KAREL HORŇÁK