Zárybští pokořili přední tým mladoboleslavského přeboru Kostelní Hlavno 3:1 a jejich trenér Babovák mluvil o povedeném duelu, který splnil účel: „Až dosud jsme trénovali jen v tělocvičně a bez hrubé přípravy šli hned na zápas. Kluci si tak alespoň čuchli k balonu. Soupeř, který má mladý mančaft, byl snaživý.“

Poprvé „venku“ bylo také mužstvo Vysoké, které na mělnické umělce prohrálo se starším dorostem Štětí 4:6. „Pro nás to byl kvalitní soupeř z popředí dorosteneckého krajského přeboru, byli šikovní. My jsme byli poprvé venku a nekompletní. Účel to ale splnilo, kluci si zaběhali a nikdo se nezranil,“ poznamenal trenér Václav Řízek.

O něco lépe dopadli v utkání s dorostem Kostelečtí, kteří se v rámci Mělnické zimní ligy rozešli smírně s mladíky z Brandýsa nad Labem. Povinnost s papírově slabšími soupeři splnil beze zbytku FC Mělník, který završil svůj program ve skupině domácího turnaje výhrou 6:1 nad Lobkovicemi, a také Byšice.

Ty i v poslepované sestavě a bez možnosti střídání vylepšily svou turnajovou bilanci v Kyjích o výhru nad Svojeticemi (III. třída Prahy východ). „Nebyli zase tak slabí. Utkání bylo vyrovnané, my měli šance a proměňovali. Soupeř neměl žádnou a snížil až po chybě gólmana ve druhém poločase, ve kterém jsme silně polevili. I tak utkání splnilo svůj účel,“ řekl Petr Proksch, hrající asistent byšického trenéra.

Jako poslední začnou s laděním jarní formy na Pšovce a v Lužci. Oba týmy se poprvé sejdou ve čtvrtek, o víkendu je pak čeká vstup do zimního turnaje v Roudnici.

Příprava: Záryby – Kostelní Hlavno 3:1 (1:0). Branky Záryb: F. Valentin 2, Mikšovský. Hráno na UT v Neratovicích.Vysoká – Štětí SD 4:6 (1:3). Branky Vysoké: Rolenc 2, Trutnovský, Tříška. Hráno na UT v Mělníku.

Zimní turnaj v Kyjích
4. kolo: Byšice – Svojetice 4:1 (3:0)
. Branky Byšic: Čurda 2, Menčl z PK, Koutný.

Mělnická zimní liga – muži
Skupina A:
FC Mělník – Lobkovice 6:1 (2:0) Šmíd 3, Patera, Blahut, Tichý – Šmajda.
Skupina D: Kostelec – Brandýs/Boleslav SD 2:2 (2:2) Pajkrt, Máca – Dohnal, Braborec.