O tom, že jeho syn není od přírody bůhvíjaký brankářský talent, ale snaží se na sobě poctivě pracovat, je přesvědčený trenér fotbalových žáků FC Mělník Martin Krob. Právě koučův třináctiletý potomek je od úterý „slavný". Jeho úchvatná série zákroků ze závěru utkání v Benátkách, kterou odstartovala chycená penalta, se totiž objevila v rubrice sportovních zpráv TV Nova Borec na konec.

„Samozřejmě, že jsem z toho měl radost," podělil se Martin Krob starší o své dojmy poté, co viděl excelovat syna v televizi. Tam se mladý gólman, mělnický odchovanec, dostal prostřednictvím záznamu, který ze zápasu pořizoval domácí klub. Samotný trenér se v tom podle vlastních slov nijak neangažoval a je přesvědčený, že v týmu má celou řadu kluků, kteří by si podobné ocenění zasloužili daleko víc.

V souboji na hřišti vedoucího týmu I. A třídy ale druzí hosté děkovali za cennou bezbrankovou remízu právě své jedničce. „Když hrajete 0:0 jako druhý na hřišti prvního, tak v posledním minutě jde samozřejmě o důležitý okamžik," vrátil se kouč Mělníka do rušného závěru utkání, ve kterém brankář hostí zneškodnil v rozmezí několik vteřin čtyři gólové střely.

Celá situace přitom podle něj mohla dopadnout zcela jinak, pokud by při penaltě neselhal domácí střelec. „Že bych věřil, že penaltu chytne, tak to ne. Ale střelec udělal několik chyb. Tou hlavní bylo, že se při rozběhu zastavil, což kluci vidí v televizi. Jenže jak je malý, pak ještě nedá z kroku takovou ránu. Od toho se to odpíchlo," uvedl Martin Krob.

Na rozdíl od jiných tatínků syna nepovažuje za nějaký výjimečný talent od přírody, přestože vedle fotbalové brány solidně hájí také tu florbalovou za Sokol Mělník. „Nemá vrozenou mrštnost ani rychlost, ale pracuje na sobě. Do fotbalové brány se dokonce dostal tak, že v těch šesti sedmi byl nejhorší na hřišti, stoupl si do ní a tam mu to šlo o poznání lépe. Pro rodiče by to měla být naděje, aby své děti nezatracovali, i když jim to z počátku tolik nejde."

Za jeho výborným postřehem pak vidí hlavně pravidelnou účast na trénincích Jana Chrastila v Nymburce a Brandýse nad Labem. „Jeho tréninky jsou zaměřené právě na pohyb, atletickou stránku a techniku chytání. Já nejsem brankář a neumím ho to naučit," přiblížil Martin Krob, který nepochybuje, že florbal je u „juniora" pouze doplňkový sport a jedničkou zůstává fotbal.

Radost pak Martinu Krobovi v letošní sezoně nižší krajské soutěže dělá celý tým mělnických žáků, který po loňském posledním místě hraje na špici tabulky. „Samozřejmě bychom soutěž rádi vyhráli, to nebudeme zastírat. Čtyři zápasy před koncem ale máme na Benátky prakticky tříbodovou ztrátu, takže se to nejspíš nepodaří," posoudil trenér aktuální vyhlídky na celkové prvenství. I tak je s výkony a přístupem hráčů nanejvýš spokojený. „Rád bych jim poděkoval, že jsou tak dobrá parta a perfektně fungují. Že se teď náhodně objeví nějaký borec na konec, tak to určitě není nějaký zlomový okamžik. V týmu jsou kluci, kteří by si to zasloužili víc," uzavřel.

Žáci FC Mělník zažívají výborné jaro i celou sezonu, v krajské I. A třídě hrají o nejvyšší příčky.