„Proměnil jsem vše, co jsem měl a do čeho jsem kopl," zářil třiatřicetiletý útočník po zápase, v němž nastřílel bez jednoho stejně gólů jako v předešlých osmi podzimních kolech. Jeho slova asi nejlépe vystihuje branka s pořadovým číslem pět. Na 1:6 z byšického pohledu zvyšoval chvíli po přestávce tak, že pouze nastavil nohu před obránce odkopávajícího míč, a ten se odrazil do sítě nešťastného brankáře Schneidera.

„Proměnil jsem dvě šance a pak už to šlo samo, ale byšická obrana neměla svůj den," přiznal zastupující kapitán hostí také určitý podíl soupeřům. Jako vůbec nejpovedenější si prý naopak bude pamatovat druhý gól. To napřáhl z rohu velkého vápna a jeho volej přesně zapadl k zadní tyči. Už s hattrickem v kapse si pak neváhal postavit míč na penaltu.

„Kluci mi přáli, že mi to vyšlo. Samozřejmě, že mi za to něco napíšou do kasy," culil se fotbalista, který většinu dosavadní kariéry odehrál ve vyšších soutěžích v dresu Ovčár, odkud si před časem a pouze nakrátko odskočil do Štětí. Před sezonou pak se Sokolem definitivně přešel pod Kly, v jejichž dresu spolu s dalšími prodává bohaté zkušenosti, což se tentokrát podařilo beze zbytku.

V domácím prostředí už přes čtyři roky neporažený tým tak i letos hraje na špici tabulky. „Chceme být první a pak se uvidí co dál, záleží na vedení," nebránil by se Petr Hyka případnému postupu alespoň o patro výš…