„Dnes jsem projevil přání, abychom už zabrali, a kluci ho vyslyšeli. Myslím, že náš dnešní výkon byl rozhodně lepší," srovnával hrající kouč Ovčár Jan Studený sobotní s bezbrankovou remízou s Třeboradicemi či těsnou porážkou v Hrobcích, byť, jak sám zdůraznil, výsledky v této fázi nijak neřeší. „Spíš jsem rád, že se nikdo nezraní, protože na zápasy na umělkách nemáme nikdo rád."

Soupeř, vedený bývalým trenérem Ovčár Pavlem Janečkem, podal daleko lepší výkon než při letním debaklu (7:2). Hrál se oboustranně rychlý kombinační fotbal s řadou šancí na obou stranách. Přesto nebyl podle Janečka výkon Slovanu, kterému začne vzhledem k odhlášení Hradištka jarní soutěž o týden později, optimální: „Na rozdíl od předcházejících utkání s Kladnem či Louny jsme dnes byli takoví zabrždění, navíc nás bylo jen jedenáct. Z úzkého kádru trojice hráčů marodí, ale na to se nevymlouváme. Ovčáry nás přehrály, byly pohyblivější a herně lepší."

Ovčárští postrádali zraněného Hašlera a Kudelu, v útoku tak nastoupili matadoři Voljanskij a Slavík. O góly se však postarali záložníci. První v utkání a také ovčárský v roce 2015 padl ve 38. minutě po rohovém kopu Ubryho a zakončení Hyky. Na 2:0 zvýšil ve druhém poločase Maršner, který se, ač tísněný, prosadil po Pecharově centru na zadní tyči. Po dvou minutách se dočkali i hosté. Urban využil chvilkové nepozornosti domácí obrany a hlavou překonal Straku. Pojistku na ovčárskou výhru přidal opět Maršner, který zachytil špatnou rozehrávku, obešel dva obránce i brankáře a pečetil do prázdné.

Na mělnickém „koberci" by měl Sokol odehrát nadcházející sobotu od 13 hodin také závěrečnou přípravu s divizními Úvaly. „Ač jsme zápas chtěli odehrát už na přírodní trávě, povětrnostní podmínky ještě nejsou odpovídající," objasnil Studený.

Ovčáry – Velvary 3:1 (1:0)
Branky: 52. a 80. Maršner, 38. Hyka – 65. Urban. Ovčáry - 1. poločas: Straka – Pechar, Ondrák, Studený, Ubry – Novotný, Mihalík, Hyka, Maršner – Voljanskij, Slavík. 2. poločas: Straka – Pechar, Ondrák (60., Studený, Ubry (60.Viskup) – Poběrežský, Urban, Hyka, Maršner – Voljanskij (60. Mihalík), Slavík (60. Novotný). Velvary: Majtaník – Budějský, Vošmera, Císař, Urban – Chrobák, Šmidrkal, Mucha, Frohna – Nádeníček, Válek (30. Červený).