„Vítězství je pro nás nesmírně cenné, zejména proto, že je vydřené. Soupeř se ukázal jako velice kvalitní protivník a sami jsme se přesvědčili, že jeho dosavadní dobré výsledky nebyly náhodné,“ uvedl po zápase trenér starších žáků Neratovic Pavel Stuchlý. Jeho tým přečkal v prvním poločase i díky výborným zákrokům brankáře Soumara několik šancí hostí a po změně stran Kučerou dvakrát udeřil. Domácím pomohla i vhodně zvolená taktika osobního bránění nejlepšího hráče hostí Holečkem.

„Ve druhé půli už se Děčín do žádné vyložené šance nedostal a místy jsme byli lepší. Herně to sice z naší strany nebylo nic moc, ale zejména za výkon ve druhé půli jsme si vítězství zasloužili. Byl to od nás více boj, než kvalitní fotbal, ale hraje se na góly a ty jsme vstřelili my,“ dodal trenér.

Mladší neratovický tým měl oproti předcházejícím zápasům výborný nástup. Po vedoucí brance Babováka ale přišel útlum. Hosté z Děčína chyby domácích využili nejen ke srovnání skóre, ale ve druhé části i k jeho navýšení. „Potřebovali bychom udělat dobrý výsledek, aby si naši hráči začali věřit. Uvidíme příští neděli v Mostě,“ nechali se slyšet trenéři Weiner a Prejza.

Starší žáci: Neratovice – Děčín 2:0 (0:0)
Branky:
55. a 58. Kučera. Neratovice: Soumar – P. Novotný, Dokoupil, Chládek, Holeček – Frýzek (65. Špatz), Brož, Weiner, Růžička (45. Kympl) – Kučera, Prejza.

Mladší žáci: Neratovice – Děčín 1:3 (1:1)
Branka:
Babovák. Neratovice: Škrna – Valín, Šmejkal (45. Kyselý), Vít (55. Klar), Hackl – Krejčí (40. Žebro), Novotný, Krepl, Palička (30. Douděra) – Procházka, Babovák.

(lk)