Kdyby snad někdo pochyboval, stačí letmý pohled do jarní bilance. Ovčáry s jedinou porážkou jedenáct bodů. Neporažený Nový Bydžov ještě o bod navíc.
Zápas bude soubojem nepropustných obran. Brankáři na každé straně udrželi čisté konto pětkrát ze šesti jarních kol. Sokol vévodí tabulce o šest bodů. A tak jediné, v čem mají hosté zatím navrch, jsou vzájemné zápasy. Ten první totiž vyhráli 2:0.

V Ovčárech prahnou po odplatě i vylepšení dojmu z minulé bezbrankové remízy na hřišti zachraňujícího se Kolína. Trenér Pavel Janeček očekává, že mužstva předvedou kvalitní fotbal a věří v protržení střelecké smůly svých útočníků. Vždyť naposledy se některý z nich trefil před třemi zápasy v Turnově. Mimochodem tam Ovčárští rovněž nastupovali proti druhému a zápas bezpečně zvládli. I tentokrát to bude boj dvou vyrovnaných mužstev, který může rozhodnout sebemenší chybička. „Hráči jsou zdraví až na Dida, který laboruje s kolenem. Týdenní příprava na zápas byla zaměřena na střelbu a rychlý přechod do útoku,“ doplnil k utkání sekretář Sokola Dušan Kudela.

Z devíti okresních zástupců v krajských fotbalových soutěžích mužů nastoupí o tomto víkendu hned sedm v domácím prostředí, a tak se všichni fotbaloví příznivci opět mají na co těšit. Jedním z těch, kdo jede za svým soupeřem, je v krajském přeboru hrající Libiš. Její sobotní soupeř Černolice jsou sice až předposlední, ale určitě nedají hostům nic zadarmo.

V I. A třídě hrají zástupci Mělnicka v domácím prostředí. V sobotu se bude snažit mělnická Pšovka o vítězství nad tabulkovým sousedem – Týncem. Čeká se vyrovnaná partie. Mírným favoritem je vzhledem k domácímu prostředí Pšovka. V neděli se představí zbylá dvě mužstva. Ve skupině A může Dynamo Nelahozeves potvrdit jarní formu v zápase s Milínem usilujícím o postup. Ve skupině B páté Neratovice hostí jedenáctý Bakov a domácí určitě mají šanci na zisk všech tří bodů, které by je stále držely na dohled postupových příček.

Jako na houpačce si musí připadat oddíly v B skupině I. B třídy. Kromě už téměř beznadějně posledního Skalska je mezi zatím postupujícím a sestupujícím mužstvem minimální bodový odstup. Stejné mužstvo tak trochu kuriózně může hrát o tomto víkendu o postup a za dva týdny o záchranu a naopak. Nejjednodušší úlohu by měl mít doma Lužec, který v sobotu přivítá právě Skalsko.

Zajímavé bude utkání v Řepíně, kde se v sobotu nezvykle už od 15 hodin představí předposlední Kosmonosy. Hosté během zimní přestávky posílili a dohnali podzimní bodovou ztrátu. Domácí touží navázat na výhru z Tišic. Také u dalších dvou zápasů se očekává vyrovnaný boj. Vysoká hostí Dolní Bousov a na nic než tři body nemůže doma myslet. Záryby před týdnem zbytečně přišly o dva body ve Skalsku a ztrátu mohou nahradit v doma se Sokolem Tišice. Dosavadní výsledky mluví více pro hosty, ale jde o derby, ve kterých se jen těžko hledá favorit.

(jah, lk)