„Slabinou mužstva byly výkony na hřištích soupeřů, ze kterých jsme přivezli deset bodů. Vedoucí Hlavice jich získala osmnáct, a proto si vybudovala slibný náskok,“ spočítal trenér Pavel Janeček. Zároveň očekává, že by se boj o čelo měl rozhodnout v prvních čtyřech jarních kolech. Ovčárští zahájí jaro v Čelákovicích, doma hostí béčko Hradce Králové a těžké to bude ve Velimi.

Odchodem Kreuze do Rakouska a Jandy do Vyšehradu bylo nutné vyřešit středního záložníka. „Prezident Ondrák ale opět uplatnil svůj čich na hráče, když kývnul na možnost získat na hostování světoběžníka Krulicha (Brandýs, Sparta Praha, Kolín a zahraniční angažmá na Kypru). Tento hráč se chytil příležitosti a svým poctivým přístupem k tréninkům a přípravným zápasům si vybojoval místo v základní sestavě,“ pochvalují si v Ovčárech novou posilu. Dále přišel mladý Martin Merz z FK Neratovice/Byškovice a v jednání je i Michal Voljanskij, který se nedohodl s Roudnicí.

Trenérská dvojice Janeček – Sankot se v přípravě zaměřila na zvýšení fyzické kondice, zlepšení přechodu do útočné fáze a přesnost v zakončení s cílem získat do prvních jarních kol herní pohodu. Mužstvo se zúčastnilo zimního turnaje Royal Cup na Meteoru, kde skončilo druhé.

Noví hráči se účastnili zimního soustředění ve Špindlerově Mlýně a do party zapadli dobře. Stínem přípravy jsou zranění Šimka a nemoc Müllera.

(dk)