„Jsem na holky obrovsky hrdá a musím jim všem poděkovat za účast, reprezentaci oddílu Pšovka a předvedené výkony,“ neskrývala nadšení trenérka Pšovky Simona Havlíčková po třech náročných zápasech.

Všechny měly společné jmenovatele: obrovské nasazení, krásné akce, střely i zarputilost holek uspět. Potěšením pro tým a motivací do další práce bylo, že se dokázaly gólově prosadit všechny hráčky týmu. Bylo jich jen pět, což při systému 4+1 znamenalo hru bez střídání.

„Před turnajem jsem počítala s formátem 3+1 na menší brány a velmi mě překvapila informace, že se bude hrát 4+1 s klasickými tréninkovými bránami, což pro nás byla komplikace. Znamenalo to, že holky budou muset celý turnaj odehrát bez střídání a bez větší pauzy, jelikož se hrálo na dvou hřištích,“ přiblížila trenérka.

Sestava Pšovky: Zuzana Vlčková (1 gól), Rozálie Bánovčinová (6), Františka Pecková (8), Anabela Rajnišová (5) a Magda Frutosová (7).

I s absencemi si ale nakonec tým při své třetí zápasové zkušenosti a vůbec první za účasti početnějšího startovního pole poradil. „Před prvním výkopem byly holky velmi nervózní, trochu se bály, a když viděly týmy, které přivezly daleko více hráček, pochybovaly o větším úspěchu,“ přiznala Simona Havlíčková.

Hned v prvním zápase s jedním z týmů Roudnice/Hrobce se ovšem po chvilce rozkoukávání rozjela spanilá jízda. Holky ze Pšovky první zápas zcela jasně ovládly 10:2, což bylo obrovským povzbuzení do dalších zápasů.

Duel proti druhému týmu domácích začal po chvilkové pauze. Mělničanky, které střídaly pouze v bráně, se s další zápasovou porcí popasovaly opět náramně. Po dalším neskutečném výkonu přejely soupeřky ještě vyšším rozdílem - 13:3.

Největší výzvou se ukázal duel s Brandýsem, oba týmy se v minulosti na venkovním hřišti už potkaly. „Bylo jasné, že na holky čeká v poslední zápase nejtěžší soupeř ve chvíli, když už na nich bylo vidět, že jsou některé unavené,“ uvedla trenérka Pšovky.

Daleko vyrovnanější zápas nejlepších týmů turnaje hráčky z Mělníka zvládly, vítězstvím 4:2 si zajistily prvenství v turnaji.