Fotbalisté Vysoké podali v prvním poločase snad vůbec nejlepší výkon v letošní sezoně. Hráči o sobě věděli, soupeře přehrávali pohyblivostí i důrazem v osobních soubojích. Odevzdaní hosté byli nakonec rádi, že o poločase neprohrávali ještě větším rozdílem.

V 5. minutě ještě na střelu T. Skopky zprava brankář Hájek vyzrál. O čtyři minuty později už ale nestačil na dorážku M. Skopky po centru Hlaváčka – 1:0. Nedlouho poté zatočil Štolba svůj centr přesně na nohu důrazného T. Skopky a diváci jásali podruhé – 2:0. Skóre poločasu pak ukončil šikovný oblouček Kuzmeniuka, který si všiml špatně postaveného brankáře Hájka – 3:0. U hostů měl jen dvě pološance Vlk, ale teprve se zastřeloval. Vysoká se ve druhém poločase musela obejít bez zraněného S. Tichého a jeho zkušenost v závěru chyběla.

Po dvou minutách měl na kopačce čtvrtý gól T. Skopka, který udělal kličku gólmanovi, ale jeho střelu stačil na brankové čáře vykopnout jeden z obránců. Hosty dostal do hry šťastný gól Zvěřiny z trestného kopu. Domácí pak znervózněli, hra se jim přestala dařit a hosté začali zlobit. Vysunuli do útoku rychlonohého Vlka, který dvěma góly potrestal chybičky v domácí obraně, a začínalo se znovu. Luštěničtí ale už byli na koni a domácí s obtížemi odolávali.
Čtyři minuty před koncem unikal hostujícím obráncům Štolba, byl přidržen za dres a sudí Gaži ani na sekundu nezaváhal – penalta. Domácí museli řešit další rébus. Osvědčení exekutoři penalt S. Tichý, T. Skopka ani Štauber na hřišti nebyli. Zodpovědnost tak vzal na sebe sám postižený Štolba a se štěstím proměnil – 4:3. Domácí už v závěru výhru udrželi a připsali si důležité tři body, které jim už prakticky zaručují účast v soutěži i pro další ročník.

Branky: 9. M. Skopka, 17. T. Skopka, 40. Kuzmeniuk, 86. Štolba z pen. – 70. a 73. Vlk, 55. Zvěřina. Rozhodčí: E. Gaži st. ŽK: 0:4. Diváků: 130. Vysoká: M. Finkous – S. Tichý (36. Kuzmeniuk) – R. Finkous, P. Tichý, Sankot – D. Řízek, Vavrek, Hlaváček, M. Skopka – Štolba, T. Skopka (72. Pešan).