„Jsou to pro mne dny, kdy se člověk může alespoň na chvilku zastavit, odpočinout si. A odpočinek je to, co teď nejvíce potřebuji,“ říká kouč, který svou bohatou hráčskou kariéru odstartoval ve svém rodišti v Úžicích na Mělnicku.

„Letošní fotbalový rok byl hodně náročný a vzal mi spoustu sil. Potřebuji dobít baterky a o Vánocích je k tomu ta nejlepší příležitost,“ dodal úspěšný kouč, který přivedl Viktorii v minulé sezoně na šestou příčku a stejné umístění získal s nejmladším mužstvem v Gambrinus lize i po podzimní části nové sezony.
Na velkou zahálku ale o dovolené pomýšlet nemůže. „Říká se, že trenér dovolenou nikdy nemá. Neustále jste na telefonu, protože se v zimní přestávce mění kádr, hráči odcházejí i přicházejí. Také si dolaďuji během dovolené detaily zimní přípravy, aby vše klaplo, až zahájíme na začátku ledna trénink,“ tvrdí trenér.

Vánoce tráví v Čechách s rodinou. „Organizaci a přípravu Vánoc, aby všechno klaplo, nechám na manželce. Já si půjdu na Druhý svátek vánoční zahrát se starou gardou Bohemky fotbal na veteránský halový turnaj,“ těší se dlouholetá opora Klokanů a reprezentace.

Fotbalem bude žít trenér Plzně i poslední den v roce. „Na silvestra mě čeká setkání všech generací Bohemians. Zahrajeme si fotbálek a potom posedíme a zavzpomínáme s Tondou Panenkou či Karolem Dobiášem,“ vypráví.

A přání do Nového roku? „Aby fanouškové s námi drželi tak, jak tomu bylo doposud. Abychom jim dál dělali radost a předváděli fotbal, na který se dá dívat. A aby práce, kterou děláme, byla oceněna náležitým bodovým ziskem,“ přeje si trenér Viktorie.