Svěřenci trenéra Miroslava Svobody v předposledním kole vybojovali návrat do I. A třídy. Velimské béčko, se kterým Pšovka na dálku bojovala o postup ze druhého místa, totiž překvapivě selhalo v Loučeni.

Mělničtí vstoupili do utkání v Lysé (1:3) s tíhou nutného vítězství dost nervózně. Přesto si hráči vypracovali tři velké příležitosti. Grabmüller nastřelil tyč, Melounek mířil hlavou těsně vedle a gólově se neprosadil ani nejlepší hráč na hřišti Tomášek.

„V první půli jsme hráli zakřiknutě. Byli jsme hodně pasivní. Nechali jsme domácí hrát, dívali se, jak si přihrávají a čekali, až ztratí míč. Toto k úspěchu nevede,“ kritizoval přístup hráčů v prvním poločase trenér Svoboda a dodal: „Přestávka je naštěstí mojí oporou. Druhý poločas jsme prohráli snad jen v Lužci. O pauze jsme si to všechno vyříkali a na našem výkonu po změně stran bylo vidět, že si to hráči vzali k srdci.“

Pšované po hodině hry vsítili vedoucí gól. Tomášek krásně uvolnil Pokorného, a ten střelou k tyči otevřel gólový účet zápasu.

O deset minut později vybuchla hostující lavička radostí podruhé po přesné trefě Lukáše Krejčíka.

Pak ale hosté trochu polevili a domácí hru vyrovnali. Jedenáct minut před koncem vykřesal jiskru jejich naděje pěkným gólem Novák. A mohlo být i hůř.

Po Staňkově chybě, kdy nedosáhl na centr domácího hráče, vykopával míč z brankové čáry mladý Žižka. Z protiútoku vydláždil Libor Tomášek uličku Grabmüllerovi, který definitivně posunul Pšovku do I. A třídy.

„Zásah Žižky byl klíčový. Kdyby domácí vyrovnali, bylo by to ještě hodně těžké. Zaplať pánbůh, že to máme za sebou a můžeme hrát příští zápas v klidu,“ dodal trenér vítězů.

Lysá n. L. - Pšovka 1:3 (0:0)

Branky: 60. Pokorný, 70. L. Krejčík, 81. Grabmüller – 79. Novák. Rozhodčí: Brejník. Pšovka: Staněk – Žižka (86. Dydňanský), M. Krejčík, Kettner, Olšiak – Pokorný, Tomášek, Bárta, Grabmüller – L. Krejčík (86. Dvořák), Melounek (65. Jiskra).

Jaromír Hejna