Svěřenci pšoveckého trenéra Karla Grabmüllera v sobotu rozstříleli Kly 7:1 (2:0). Více než polovinu branek vstřelil Mikula, další dvě přidal Miřatský a jednu Miroslav Hyka. Celkem se ve vítězném týmu protočilo šestnáct hráčů, a to ještě kouč podle svých slov zdaleka neměl k dispozici všechny. První letošní zápas má za sebou také Dynamo Nelahozeves, které dvěma góly staronové posily Mölzera a jedním z kopačky testovaného kralupského mladíka Gabča porazilo Hořín 3:0 (2:0).

Na neratovické umělce, i když mimo turnaj, si v neděli zahrál také Kostelec. I přes dvoubrankovou ztrátu v poločase (1:3) dokázal desátý tým podzimu v B skupině I. B třídy zremizovat utkání s domácím půlmistrem okresního přeboru na 4:4. Pokračování famózní střelecké formy z podzimu potvrdil nejlepší kanonýr nejvyšší okresní soutěže Andrej Ďurinda, který nasázel hattrick. V kosteleckém dresu se podle sekretáře Josefa Klímy představil víceméně podzimní kádr doplněný dorostenci.

Sousední Záryby už jsou o poznání rozehranější. Na turnaji v pražských Kyjích pokračovaly také ve svém čtvrtém utkání, tentokrát proti áčku pořadatelského klubu, v přesvědčivém výkonu. Na jeho konci bylo další hladké vítězství 6:2 (2:1, branky: Vytlačil 3, Tesař, Školák, Reisinger st.). Trenéra Tibora Mičince pak hřálo o to víc, že v Kyjích kdysi rovněž působil, nedaleko bydlí, a tamní fotbalové prostředí tedy dobře zná.

Pozápasové ohlasy trenérů čtěte v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

S porážkou 1:7 odešli ze svého druhého přípravného utkání fotbalisté Vitany Byšice. Na umělé trávě v Praze na Střížkově byl nad síly druhého týmu B skupiny I. B třídy Zeleneč, okupující přes zimu poslední místo v jedné ze dvou skupin I. A třídy. Byšický Hamšík se v utkání sice gólově prosadil jako první, následné minuty už ale patřily soupeři. Čtyři branky dokázal kombinované sestavě Vitany vstřelit jediný hráč – Jaroslav Šimeček, kterého v Zelenči zkoušejí. „Tempo nebylo bůhvíjaké s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Soupeř dokázal vzdorovat přibližně třicet minut, pak celkem odpadl," napsal o utkání web SK Zeleneč.