Dva naprosto rozdílné přípravné zápasy se odehrály v sobotu v areálu SK Slaný. Po bezbrankové remíze divizního A-týmu s Klíčany se o gólovou nadílku postarala mělnická Pšovka, která domácí béčko rozcupovala 8:3.

Mělničtí excelovali v prvním poločase, kdy soupeři hrajícímu o třídu níž nasázeli pět gólů. Za hrůzný výkon si hráči Slaného vyslechli v kabině svoje. Po změně stran sice přišlo mírné zlepšení, ale výsledek pro Pšovku hovoří jasně.

Hosté hráli rychlý, přímočarý fotbal. Druhé a třetí brance předcházely pěkné kombinace. Mezi střelce se hned třikrát zapsal Pokorný, po dvou gólech přidali Rybka a Bláha, skóre otevřel Chytil.

Až za stavu 0:6 se Slanému podařilo snížit stav, to po rohu zamířil do vlastní sítě hlavou Grabmüller, jehož otec kdysi ve Slaném trénoval. Utkání se hrálo ve druhém poločase za vydatného deště, a tak slánští borci dostali v sobotu odpoledne dvojí sprchu.

K úvodnímu přípravnému utkání vyjely také B-třídní Kralupy. Proti Ďáblicím hrajícím pražskou I. A třídu nasadily hned pět odchovanců z dorostu a zápas prohrály 2:4. Za hosty srovnávali Weiner a Tsoka.

Do akce šli už i fotbalisté hrající jen na okresní úrovni. Zálezlice nad pražským týmem Letná FG dvakrát vedly, nakonec ale prohrály 2:4. „Zatím ladíme ideální sestavu a herní styl, který s příchodem nových posil musí uzrát, takže si z prohry bereme cenné poučení a za týden budeme zase o krok vpřed,“ hodnotil ambiciózní účastník třetí třídy na svých stránkách.

Po loňském prvním ročníku turnaje Nových Vsí, který hostila ta mladoboleslavská, se konal o víkendu jeho druhý díl tentokrát na Kolínsku. Kromě domácích se zúčastnili stejně jako v loňském roce ještě Novoveští od Bakova, z Jablonecka a Mělnicka.

Vítězem se stali nakonec domácí, před hosty z Jablonce a třetí Rankou, přičemž všechny tři celky měly stejný počet bodů a rozhodovalo tak skóre. Nová Ves od Kralup skončila poslední bez bodového zisku.