Prvních deset minut hosté prokazovali roli velkého favorita a domácí hráči se měli co ohánět, aby udrželi bezbrankový stav.

Pak se ale hra vyrovnala a miska vah se pomalu začala přesouvat na stranu domácích. Ve 20. minutě prodloužil dlouhý Šmejkalův výkop Voljanskij na Kettnera, a ten pohotovou střelou otevřel skóre. O jedenáct minut později bylo na straně domácích ještě veseleji. To když Olšiak po samostatné akci bombou ze třiceti metrů vymetl pavučinku hostující branky.

Hostům se sice ještě do poločasu podařilo snížit po trefě Benáka, ale to bylo z jejich strany vše. Domácím navíc vyšel vstup do druhé půle, v němž Voljanskij přidal důležitou třetí branku domácích. Po čtvrtém gólu pak hosté už zcela rezignovali a domácí měli další šance na skórování, které ale už neproměnili.

„Bylo to důležité domácí vítězství, které nás nadále drží v bojích o záchranu. S výkonem a především výsledkem jsem spokojen, protože jsme hráli proti silnému mužstvu, které bojuje o postup. Tři body ale musíme potvrdit ve středeční dohrávce, kdy hostíme tým Jílového,“ řekl po zápase domácí trenér Miroslav Svoboda.

Pšovka – Benešov B 4:1 (2:1)
Branky:
20. Kettner, 31. Olšiak, 47. Voljanskij, 64. Grabmüller – 35. Benák. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 1:0. Diváci: 180. Pšovka: Šmejkal – Žižka, Rubeš, Bárta, Olšiak – Drápal (70. Pecina), M. Krejčík, Grabmüller, Pokorný – Kettner, Voljanskij (82. Cemper).

JAROMÍR HEJNA