Mělnická Pšovka v posledních dvou domácích zápasech nahnala více bodů než za celé jaro. Přesto nemůže jít do závěrečného utkání v Zárybech zcela v klidu. Pro záchranu navíc sama nemůže udělat zhola nic, protože ve své skupině už neskončí na jiném místě než čtrnáctém a ve druhé je tým na stejné pozici o čtyři body bohatší.

Osud Pšovky tak závisí na počtu Středočechů sestupujících z divize. Vykáň už je od víkendu jistá, a pokud pád postihne i některý tým z ohroženého dua Dobříš – Tatran Rakovník, sveze se s nimi i vyslanec Mělnicka. „Bohužel to už není na nás,“ odvrací hrající kouč Miloš Mrvík pozornost na závěrečné rozuzlení divize.

V rámci 29. kola Pšované přivítali poslední Uhlířské Janovice a hostující mužstvo předčili v tom nejdůležitějším – v proměňování šancí. Vyhráli 2:1.

Hosté z Kutnohorska i přes jistý sestup nedávají svou kůži lacino. „Pro nás bylo povinností zápas vyhrát, i když dění na hřišti bylo spíše na remízu,“ přiznal ve strohém hodnocení hrající kouč Mrvík.

Jeho protějšek litoval neproměněných šancí. „Místo, abychom v poločase dva-nula vedli, tak jsme nula-dva prohrávali,“ charakterizoval utkání kouč uhlířů Antonín Novotný s tím, že se domácí v první půli dostali do dvou brejků a oba proměnili.

Změnu v rázu utkání nepřinesl ani druhý poločas, byť se hostům podařilo snížit. „Po přestávce jsme pokračovali v zahazování šancí. Až v závěru, kdy jsme hru otevřeli, se dostali do možností i domácí, ale jinak jsme byli během celého zápasu lepší,“ konstatoval trenér Novotný.

S velkou pravděpodobností poslední zápas I. A třídy se odehrál ve Klech. „Uvidíme, jisté vše bude až po posledním zápase,“ odpověděl ještě poněkud tajemně trenér Michal Voljanskij na dotaz, zda šla hrstka příznivců na krajskou soutěž skutečně naposledy.

S ohledem na poslední výsledky se dobrovolné odstoupení jeví jako velká škoda. Derby se Záryby si tým osladil obratem výsledku ve druhém poločase a vyhrál počtvrté v řadě.

Jedním ze stěžejních momentů bylo další zárybské vyloučení. Rozhodčí Sandev odeslal Mikšovského před poločasem do kabin ještě o něco dříve než ostatní za faul na Dohnala u postranní čáry. „Podražení soupeře ze strany v nepřerušené hře v souboji o míč za použití nepřiměřené síly,“ popsal sudí devátou červenou Záryb v sezoně. Hosté měli v té době o gól navrch.

Po přestávce se z vedení těšili jen desítky vteřin. K třetímu a tentokrát už definitivnímu obratu v utkání zavelelo duo Miřatský – Jeník. Oba přidali po dvou gólech, druhý z nich měl stejný počet už z prvního poločasu. „Je rozdílovým hráčem. Když má den, dokáže velké věci,“ komentoval střelecký počin kouč Kel, podle kterého byla výhra zasloužená. „V prvním poločase jsme udělali chyby a Záryby je potrestaly. Pomohla nám přestávka, během které jsme se uklidnili. Jsem rád, že jsme ukázali charakter a dokážeme otáčet zápasy,“ dodal Voljanskij.

Zárybští po utkání mluvili hlavně o rozhodčích. „Zápas absolutně nezvládli. Nikomu nepřipískávali, nicméně tolik chyb, kterých se dopustili, to jsem snad ještě nezažil. Shodli jsme se na tom i s domácími hráči,“ přiblížil kapitán hostí Daniel Krulich. Zároveň ale přiznal, že se jeho tým podílel na porážce velkými chybami.

I. A třída – 29. kolo

Pšovka – Uhl. Janovice 2:1 (2:0)

Branky: 36. Chytil, 45. Dvorný – 64. Vinický. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 0:2. Diváci: 100.

Kly – Záryby 6:3 (2:3)

Branky: 33., 36., 60. a 87. Jeník, 48. a 66. Miřatský – 10. Voštiar, 37. Krulich, 40. Šašek. Rozhodčí: Sandev. ŽK: 3:2. ČK: 45. Mikšovský (Z.). Diváci: 57.