S posledním místem jste asi ani v nejčernějším snu nepočítali?

To určitě ne. Mysleli jsme na klidný střed tabulky. Na podzim jsme dávali hodně šanci mladým hráčům z dorostu. Někteří hráči z loňského kádru odešli, někteří nehráli z důvodu pracovní vytíženosti. Absence některých hráčů byla v průběhu soutěže znát.

Doma, kde jste mohli využít hráče áčka, jste jen zvítězili jen dvakrát.

To je pravda. Hodně nám pomohli Kettner s Lukášem Krejčíkem, který byl naším nejlepším střelcem. Nemyslím, že bychom hráli špatně. V některých zápasech jsme měli znatelnou převahu, ale chyběly góly. Pak přišly zbytečné hrubky a góly v naší síti. Bylo to hodně o proměňování šancí. Jako příklad mohu uvést zápas s Kly, kdy jsme měli převahu celý zápas, hosté třikrát vystřelili a dali tři góly. Podobné to bylo i v úvodním zápase s PTZ Nelahozeves.

Debakl v Dolních Beřkovicích (0:8), se dá ale těžko zdůvodnit neproměňováním šan­cí.

Tam to bylo trochu jinak. Ve stejný den hrála všechna naše mužstva a navíc mělo áčko i hodně zraněných. Do Dolních Beřkovic odjelo devět dorostenců, kteří navíc dopoledne odehráli svoje mistrovské utkání. Únava se zákonitě musela projevit.

Který z odehraných zápasů považujete za nejlepší?

Určitě je to zápas ve Mšeně, kde jsme podali opravdu výborný výkon. Bohužel jsme v něm nešťastně a zcela zbytečně o gól prohráli. Podobně nám vyšlo i poslední utkání, kdy jsme doma porazili rezervu Libiše 3:0.

Jaký bude recept na záchranu?

Zachránit se určitě chceme a zaručený recept na záchranu? To kdybych věděl. Určitě uděláme pro to vše. Musíme se semknout a dát se přes zimu dohromady. Bodová ztráta zatím není nijak velká. Dá se to na jaře dohnat. Hodně bude záležet na pracovní vytíženosti hráčů a zraněních. Věřím, že soutěž zachráníme.

Jaromír Hejna