Největší problém Pšovky je od začátku sezony ofenziva. Ta je vyjma pár zápasů žalostná. Mužstvo už v deseti kolech vyšlo střelecky naprázdno. V bezmála polovině svých utkání!

Na jaře svěřenci trenéra Libora Tomáška dali jen tři branky a získali dva body. Jinak jde o bídu, všechny ostatní souboje skončily porážkou. Byť má Pšovka sem tam světlé záblesky, vážně balancuje s místenkou v soutěži.

S Kosmonosy šlo o totožný scénář. Hosté vedli už v jedenácté minutě díky Šulcovi a Mělník směrem dopředu znovu tápal. Gólmana Januru ohrožoval jen ze standardních situací, a když v sedmapadesáté minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Sítař, bylo vymalováno.

„Přesně do týmu soupeře samozřejmě nevidím, ale je patrné, že tam něco není v pořádku. Byl to pro nás zatím nejslabší protivník v útoku, celkově byla Pšovka bez chuti. Často působila odevzdaně, bez pořádných soubojů. Jako by čekala na to, až gól dostane, aby se mohla složit úplně,“ popsal výkon domácích ze svého pohledu trenér Kosmonos Michal Mašek, který moc dobře věděl, že jeho výběr má k zisku tří bodů ideální podmínky: „Jeli jsme do Mělníka pro body. A naši kluci předvedli mnohem větší hlad po vítězství.“

VYHÁZET ÚTOK?

Co je to tedy s týmem, který se dokázal za poslední léta vždy z krize dostat? V předchozích dobách také tápal, ale z ničeho nic obral jasného favorita a body po oživení přicházely. Nyní to na změnu nevypadá. A na dveře pomalu začíná klepat ohrožení v podobě sestupu, který Pšovka nezažila sedm let.

„Je to náš dlouhodobý problém. Při trénincích trháme sítě, dáváme góly z všemožných úhlů, ale v ostrém zápase chybí důraz. A všichni víme, že bez branek se bodovat prostě nedá. Musíme pracovat dál,“ je si vědom potíží mělnický trenér Libor Tomášek.

Možná by stálo za zvážení poslat do útoku někoho z rezervy. V podstatě kohokoliv. Hráč může jen překvapit. Pokud zahraje stejně jako současní útočníci, nikdo se na něj zlobit nebude. Třeba Jan Netolický s Martinem Králem se v okresním přeboru trefili dohromady sedmkrát. O žádný zázrak sice nejde, ale v áčku na jaře prostor ještě nedostali. A béčko by jejich absenci zvládlo, má nahráno z podzimu.

Ať tak či onak, změnu Pšovka potřebuje co nejrychleji. Drhne jí to.

Soupeři, kteří vynulovali Pšovku: Jawa Divišov (0:2, 0:0), SK Kosmonosy (0:5, 0:2), FC Velim (0:1), Sokol Pěčice (0:5), Sokol Luštěnice (0:2), FK Sázava (0:0), TJ Kly (0:3), Bohemia Poděbrady (0:3).