Pro mělnickou Pšovku to byl proti silné Příbrami spíše zisk.

„Příbram je podle mého názoru jeden z nejlepších mančaftů v soutěži a trochu jsem se bál, abychom nedostali moc gólů. Proto jsme hráli ze zabezpečené obrany pouze na jednoho vysunutého útočníka, což nebývá doma zvykem. Paradoxně jsme si ale vytvořili více šancí, než když hrajeme se dvěma hroty. Škoda, že jsme některou ze šancí neproměnili. Ale vyložené šance měl i soupeř. Bylo to vše otevřené. Remízu určitě bereme,“ zhodnotil bezbrankový výsledek trenér Pšovky Zdeněk Krejčík.

Domácí, kteří zrovna nedisponují nejširším kádrem, se v utkání museli obejít bez zkušeného Libora Tomáška, který své spoluhráče sledoval pouze z hlediště.

„Mám dlouhodobé potíže s achilovkou. Celé jaro už jsem nemohl hrát na sto procent a pořád se to zhoršovalo. V polovině května jdu k lékaři na kontrolu a možná mě čeká operace. Nevím, jestli to není konec mojí sportovní kariéry,“ vysvětlil hráč. Předčasně skončil zápas také pro pravého obránce Dydňanského, jehož zraněné koleno nevěštilo nic dobrého do dalších zápasů.

V neděli odpoledne se marně pokoušelo nelahozevské Dynamo zdolat jedenáctku Loděnic a odskočit z nebezpečného pásma sestupu. Přestože se pro Nelahozeveské vše vyvíjelo dobře a od 28. minuty měli po vyloučení hostujícího Šmída výhodu jednoho muže navíc, získali pouze bod. A to je v domácím prostředí málo.

V prvním poločase hrozili hosté z brejků a z nich šli do dvoubrankového vedení. Šance měli i domácí, tu největší Mašek, ale bez gólového efektu.

Po změně stran se domácí sice zlepšili a dokázali dokonce vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. „Loděničtí mají velmi kvalitní kádr a zaslouženě v poločase vedli. Měli dobrý přechod do útoku a na mokrém terénu dobře zakončovali. My jsme také měli šance, ale gól jsme dát nedokázali. Do druhého poločasu jsme to trochu v sestavě proházeli, začali jsme hrát na tři útočníky se snahou něco s tím udělat. K vyrovnání nám pomohli hrubky hostujícího gólmana, když jsme dávali góly prakticky do prázdné branky. Bod je málo, ale dnes jsme si asi víc nezasloužili,“ řekl po utkání zklamaný trenér Dynama Dan Kaplan.

Dynamo Nelahozeves – Loděnice 2:2 (0:2) Branky: 49. Válek, 70. Němec – 35. Herejt, 37. Novák. Rozhodčí: Brda. ŽK: 4:2. ČK: 28. Šmíd (LO). Diváci: 100. Dynamo: Lorenc – Vrábel – Kymr, Dubský, Jindřich – Klempt (46. Vágner), Horký, Němec, Válek – Mašek, Pekárek (75. Pešta).

Jaromír Hejna