Přitom začátek zápasu vůbec neodpovídal konečnému debaklu. V 25. minutě kopal Olšiak trestný kop, domácí zahráli špatně ofsajd systém a osamocený Šesták bez problémů prostřelil domácího gólmana – 0:1.

Domácí sice brzy vyrovnali, ale hosté šli opět do vedení druhým gólem Šestáka, který si na hranici velkého vápna zpracoval odražený míč a nekompromisně ho poslal pod břevno domácí branky.

„V prvním poločase jsme hráli ještě docela obstojně. Škoda jen vymyšlené penalty, kterou domácí vyrovnali na 2:2. To byla asi jediná velká chyba sudího, jinak jsme si utkání prohráli sami,“ nehledal výmluvy hostující trenér Zdeněk Havel.

Ve druhém poločase už to byla ze strany hostí jedna velká mizérie a další tři góly v Čechově síti.

„Druhý poločas byl z naší strany hrozný. Ne, že by nás domácí nějak přehrávali, ale porazili jsme se sami svými hrubkami. Úplně jsme v zápase propadli. Hráčům chyběla bojovnost a chuť poprat se o vítězství. Své si odehráli jen Voljanskij, Šesták, Olšiak a Čech. Je to škoda, potřebovali jsme už konečně zabodovat,“ dodal hostující trenér.

Zeleneč – Pšovka 5:2 (2:2)
Branky:
Ešner 2, Jelínek, Jůza, Socher - Šesták 2. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Pšovka: Čech – Voljanskij – Kraus, Šesták, Olšiak – Urban, Grabmüller, Nový, Žižka – Hakl (70. Pecina), Pokorný.

JAROMÍR HEJNA