Takhle ne! Nečekaným debaklem pro Pšovku skončil zápas ve Velimi. Domácí nastříleli v rámci 22. kola fotbalové I. A třídy Mělnickým hned sedm branek. Sami inkasovali jen jednou a v pohodě si došli pro tři body.

„Na body jsme jednoduše neměli. Nulová hra dopředu, chyběl nám i důraz," pokáral své svěřence trenér Pšovky Libor Tomášek.

Necelá stovka diváků na první trefu nemusela čekat dlouho – hned v první minutě rozjásal fanoušky Novotný. To ještě netušil, že společně se svým kolegou z útoku odehrají jedno z nejlepších utkání v sezoně.

ilustrační foto
Záryby nenavázaly na pohár, s Kosmonosy padly

„Podařil se nám start zápasu. Hned z první akce jsme dali gól," řekl spokojený Jiří Ceral, trenér Velimi.

Do poločasu domácí stihli ještě jednu trefu, podruhé prostřelil brankáře Hnízdila Novotný. „Už poněkolikáté jsme nezvládli začátek. Jsme nepřipravení a soupeři trestají," prozradil Tomášek zklamaně.

Gólový uragán přišel hlavně po přestávce. Nejprve zvýšil na 3:0 Jan Kukal. Poté se Pšovka dočkala snížení díky Šmejkalovi. Jenže za dalších deset minut to bylo zase o tři góly, hattrick uzavřel aktivní Novotný.

Nebyl v utkání jediný, komu se povedlo vstřelit tři branky. Rychle se mu vyrovnal Jan Kukal. Dvě branky navíc vstřelil během dvou minut.

Překvapení kola! Libiš před domácími příznivci porazila favorita z Kladna, poslední celek tabulky zvítězil nad třetím týmem soutěže 2:1.
Libišská paráda! Sokol doma porazil Kladno

„Za stavu 3:0 nebo 4:1 se hraje těžce. Konec se nevyvedl vůbec a výsledek vypadá opravdu hrozivě. Takové zápasy ale prostě občas přijdou. Musíme se z toho oklepat a příště hrát zodpovědně hned od začátku," nabádá Tomášek své hráče do dalšího zápas.

Pšovku v sobotu čeká nejtěžší soupeř, suverénně první Polepy.

Velim – Pšovka 7:1
Branky: 1., 24. a 66. Novotný, 54., 75. a 77. Kukal, 90. Hruška – 57. Šmejkal. ŽK: 3:2. ČK: 79. Jansta (V.). Diváci: 70.
Pšovka: Hnízdil – Jindřich (78. Škrabal), Dvorný, Krejčík, Pokorný (81. Bláha), Chytil, Tomášek, Grabmüller, Šmejkal (81. Kühnel), Mrvík, Zeman.