První velkou příležitost měl domácí Dydňanský, který bombou vyprášil rukavice brankáři Janurovi. Hosté opláceli v 16. minutě. Po přihrávce Frelicha mířil Vaníček těsně vedle tyče. Těžký terén znemožňoval technickou hru, a tak se obě mužstva snažila převážně o střely z dálky, které ale většinou svůj cíl nenašly.

Šest minut před půlí se domácí obrana nevyvarovala chyby. Hostující Mlynka si ve vápně pohrál s bránícími hráči a propasíroval míč mezi nohama gólmana Šmejkala do sítě – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně. Jejich snahu ale přibrzdila další hrubka, po které přidal Beran druhý, velice laciný, gól hostí. Pšovanům nelze upřít snahu, na těžkém terénu se snažili o snížení, ale gólem neskončila střela Pokorného z šesti metrů ani trestný kop Bárty.

Hosté se uchýlili do obrany, ze které vyráželi k nebezpečným výpadům. Příležitost Berana v 81. minutě ještě gólem neskočila. Hostující útočník si ale vše vynahradil o minutu později, kdy po nedůslednosti domácích obránců udělal kličku gólmanovi a střelou do odkryté branky pečetil vysoké vítězství hostů.

Mělnický trenér Libor Tomášek považoval zápas za jeden z nejdůležitějších na podzim. Hráči v něm měli potvrdit vítězství z minulého kola, kdy se jim fotbalově dařilo. O to víc zklamaný ale z konečného výsledku byl.

„Fatálními chybami jsme se připravili o dobrý výsledek. Soupeř byl hratelný, měli jsme sice platonickou převahu, ale chybami posadíme soupeře na koně a zbytečně inkasujeme. Je to pořád stejné. Nejsme herně horší, ale na rozdíl od soupeřů se dopouštíme hrozných chyb. Máme zase v rukou černého Petra. Nezbývá, než se pokusit bodovat v Poděbradech. Nic lehkého nás ale nečeká,“ ví domácí trenér Libor Tomášek.

Pšovka – Bakov n. J. 0:3 (0:1)
Branky:
52. a 82. Beran, 39. Mlynka. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Pšovka: Šmejkal – Voljanskij – Drápal, M. Krejčík, Olšiak – Chytil (70. Bárta), Dydňanský, Grabmüller, Žižka (46. Pokorný) – Hakl (73. Pecina), L. Krejčík. Bakov: Janura – Vaníček, Smetana, Sedláček, Bláha – Vaněk (83. Malina), Frelich, Kořínek, Nagy (81. Flodrman) – Mlynka (86. Špringer), Beran.

JAROMÍR HEJNA