Hosté byli první polovinu aktivnější, častěji se dostávali před domácí šestnáctkou a chybělo zakončení. A tak vzruch přinesla až 26. minuta, kdy se hosté vehementně dožadovali odpískání pokutového kopu. Na druhé straně se do šance dostal Pokorný, ale před gólmanem promáchl míč po centru z pravé strany. Hosté vstřelili ve 23. minutě dokonce gól, ale ten nemohl být pro předcházející ofsajd uznán.

Poslední pětiminutovka první půle byla jasně v režii domácích. Jiskrovu střelu z úhlu vyrazil gólman na roh a o chvilku později stejný hráč mířil o decimetr vedle branky.

Minutu před přestávkou se před pokutovým územím hostů srazili dva hráči, osamoceného míče se ujal Grabmüller a z jeho přihrávky přes obránce mířil Jiskra neomylně – 1:0.

Ve druhém poločase úroveň hry přece jen stoupla a diváci viděli několik brankových příležitostí na obou stranách. V jeho úvodu měl gól na kopačce Pokorný. Jeho volej ale mířil po přihrávce Žižky jen do náručí připraveného gólmana Červenky. Stav utkání se měnil až po hodině hry. Žižka vybojoval na hostující půlce míč a z hranice velkého vápna prostřelil hostujícího gólmana – 2:0.

Pak se uvedl domácí brankář Šmejkal, který reflexivně vyrazil hlavičku Dudy. Stejně dobře se vedlo i na opačné straně Červenkovi. Ten parádní robinsonádou vyrazil pokus Grabmüllera s pomocí tyče na roh.

Důležitý třetí gól přidal Olšiak dělovkou z pokutového kopu, kterému předcházel faul Neubergera na Pokorného. Hostům se už podařilo výsledek pouze kosmeticky upravit v poslední minutě, kdy se také z pokutového kopu prosadil hostující Jícha.

Libor Tomášek (trenér Pšovky): „Oběma mužstvům už o nic nešlo, a tak se mohla věnovat hře pro diváky. Hrál se otevřený fotbal s množstvím šancí na obou stranách, což se muselo divákům líbit. O výsledku rozhodla naše větší produktivita, když jsme dokázali potrestat hrubky soupeře. Jim se to až na moji chybu, kdy jsem měl míč odkopnout, nepodařilo. Takže s výsledkem jsem spokojen, i když to bylo na můj vkus až moc otevřené.“

Pšovka – V. Dobrá 3:1 (1:0)

Branky: 44. Jiskra, 60. Žižka, 78. Olšiak z PK – 90. Jícha z PK. Rozhodčí: Bartůšek. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Pšovka: Šmejkal – M. Krejčík – Šesták, Tomášek, Olšiak – Žižka (71. Kettner), Bárta, Gragmüller, Šmíd – Pokorný, Jiskra (79. Pražák). V. Dobrá: Červenka – Dufek – Polák, Stolár (74. Fliegel), Lev – Bílek, Machek (79. Elman), Duda, Nosek (71. Neuberger) – Zelenka, Jícha.

Jaromír Hejna