Kdo čekal, že Polepy na soupeře vlétnou a ukáží, že jsou neporazitelné, ten se mýlil. Hráči TJ byli více na míči, snažili se diktovat tempo hry, ale do vedení šel Mělník. Trefa to byla nádherná – postaral se o ni kapitán Jiří Chytil. Běžel sám na branku a výstavně přehodil gólmana Černého.

V kádru domácích bylo o několik minut později ještě veseleji, na 2:0 zvyšoval Radim Dvorný. Ten si připsal první gól v zápase i trochu se štěstím, nepovedená střela prošla až do sítě.

Polepy se snažily ohrožovat branku z každé pozice, obrana Pšovky odolávala do dvacáté minuty. To se do míče opřel z dálky Matěj Linhart a lehká střela skončila překvapivě až za zády Hnízdila. Hnízdil měl míč bezpodmínečně lapit, slabší chvilku ale později odčinil několika perfektními zákroky.

„Utkání se muselo líbit, oba týmy předvedly kvalitní výkon. Nejvíc mě potěšilo nasazení, celé mužstvo hrálo dobře," vysekl poklonu týmu Libor Tomášek, trenér Pšovky.

Druhá půle začala lépe pro domácí, Dvorný zvýšil druhým gólem na 3:1. Sedmnáct minut před koncem snížil na rozdíl jednoho gólu hostující Dudla, ale o třech bodech pro Mělník rozhodl znovu Dvorný, který uzavřel hattrick. „Vrátili jsme se k tomu, co vycházelo v minulých utkáních. S ohledem na minulý zápas jsem spokojený, hlavně obrana zaslouží pochvalu. Na čem ale musíme zapracovat, to je technika," upozornil Tomášek.

Pšovka si v jarní části připsala třetí výhru. FK je po 23. kole osmý, v další utkání ho čeká znovu těžký soupeř – čtvrté Klíčany.

Pšovka Mělník – Polepy 4:2
Branky: 9. Chytil, 15., 64. a 80. Dvorný – 20. Linhart, 73. Dudla.
Rozhodčí: Vyhnal. ŽK: 2:2. Diváci: 80.
Pšovka: Hnízdil – Jindřich, Krejčík, Cemper, Grabmüller, Pokorný (89. Šuba), Mrvík, Zeman, Lelek (78. Šmejkal), Chytil, Dvorný.