Výsledkem je střed tabulky, který dává klid ke kvalitní zimní přípravě. A pokud se podaří realizovat avizované návraty některých hráčů, mohlo by být na jaře na Pšovce ještě veseleji. O hodnocení první poloviny soutěže se podělil trenér a zároveň hráčská opora LIBOR TOMÁŠEK.

Před sezonou jste nijak výrazně neposílili. Přišel pouze Cífka z Hořína a Hanuš z Horních Počapel, jinak jste měli k dispozici jen hráče z dorostu. Navíc v úvodu soutěže chyběl Bárta.

Vzhledem k tomu, že jsme postoupili s kádrem tvořeným většinou z vlastních odchovanců, tak jsme se rozhodli, i vzhledem k ekonomické situaci, začít soutěž s tímto kádrem. Cífka splnil moje očekávání. Znal jsem ho z předešlého působiště v Hoříně a přál bych si, aby pokračoval i v jarní části. Dan Bárta měl dopředu avizovanou měsíční dovolenou v zahraničí.

S jakým cílem jste šli do soutěže a jaké umístění byste brali na konci podzimu?

Náš cíl byl jednoznačný, a to pokusit se hrát v klidném středu tabulky, na podzim nahrát co nejvíc bodů, abychom neměli na jaře zbytečné komplikace se záchranou. Troufám si tvrdit, že se to povedlo, i když pohled do tabulky naznačuje, že soutěž je velmi vyrovnaná a záchrana je ještě hodně vzdálená.

Úvod soutěže vám nevyšel. Po šesti kolech jste měli pouze tři body za domácí vítězství nad Hradištkem. Hodně musela mrzet například domácí porážka s Hvozdnicí (3:4).

Začátek nebyl z našeho pohledu ideální. Vinou absence dvou stabilních a klíčových hráčů Bárty a Olšiaka, který po dohodě z rodinných důvodů odešel na půlroční hostování do Borku, a vlivem nezkušeností s touto soutěží u mladých hráčů, jsme nedotáhli některá velmi dobře rozehraná utkání do bodového zisku. Zápas s Hvozdnicí byl dobře rozehraný. Poločasových 2:0 jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Díky vyloučení a již zmiňované nezkušenosti mužstva jsme nezvládli druhý poločas. To byla krutá porážka.

Pak jako mávnutím kouzelného proutku přišel obrat. V posledních devíti kolech jste už neprohráli. Co se stalo?

Z důvodu absence několika hráčů jsme se Zdeňkem Krejčíkem sáhli ke změnám na určitých postech a tato změna vyšla především v obranné činnosti. Do konce podzimu jsme k mojí velké radosti z bodových zisků předvedli i v určitých fázích hry kvalitu směrem dopředu, kdy jsme si vypracovali čisté brankové příležitosti.

Dokázali jste vyhrát i derby s Dynamem, které se pro vás nevyvíjelo dobře. Mužstvo ale ve druhém poločasu našlo sílu na obrat.

Paradoxně po herně kvalitní první půli jsme ze dvou standardních situací prohrávali 2:0. Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že už nemáme co ztratit a ono to nakonec vyšlo. Musím dodat, že nás hodně podržel, tak jako ve většině utkání, chycenou penaltou brankář Staněk. Stav 3:0 už by bylo skoro nemožné otočit.

Remízovali jste ale na hřišti poslední Dobříše (3:3). Tam asi bylo na víc.

Tento zápas si rozhodně za rámeček nedáme. Projevila se typická česká povaha – velké uspokojení a po úspěšných zápasech podcenění soupeře, který předváděl hru ne zrovna na poslední příčku tabulky. Mě těší, že jsme dokázali dvakrát dotáhnout nepříznivý stav, remíza byla v dané situaci velmi dobrý výsledek.

Poslední dva domácí zápasy jste své soupeře převálcovali a nakonec přezimujete na slušném 9. místě se ziskem 22 bodů, takže spokojenost?

Tyto zápasy ukázaly, že mužstvo díky dobrým výsledkům nabylo sebevědomí a ukázalo svou fotbalovost, která se musela líbit i divákům. S umístěním i s předvedenou hrou ke konci soutěže jsme velmi spokojeni.

V průběhu soutěže se přestěhovaly někdejší opory Kettner a Lukáš Krejčík pouze na lavičku náhradníků a soutěž dohrávali mladící, kteří se na hřišti podle mě neztratili.

Oba hráči patří do širšího kádru a myslím i svými schopnostmi do základní sestavy, ale z důvodu pracovního zaneprázdnění nemohou v týdnu trénovat a to i v této soutěži jednoduše nejde. Sázka na mladé, jak jsem i v úvodu zdůraznil, je cestou, kterou se chce vedení klubu ubírat, a do budoucna určitě nejlepší a nejsnazší způsob, jak zachovat fotbal na Pšovce.

Už teď, na konci podzimu, jsou slyšet „zaručené zprávy“ o návratu některých hráčů, kteří jsou z vašeho klubu na hostování.

Kádr doplní zpět vracející se Olšiak a Pokorný. Ve fázi jednání je příchod Rosti Šmída, který již na Pšovce působil.

Kdy zahájíte zimní přípravu? Dáte přednost zimnímu turnaji, nebo je pro vás lepší odehrát přípravná utkání s vybranými soupeři?

Po loňské zkušenosti se zimním turnajem v Roudnici absolvujeme zimní přípravu jen s vybranými soupeři. Přípravu startujeme 27. ledna a čeká nás šest přípravných zápasů.

Jaromír Hejna