„Jsem spokojený, že jsme získali tři body. Jak jsem říkal před jarem, tak naším cílem je dostat se rychle přes třicet bodů, které jsou potřebné k záchraně, takže jsem rád, že jsme takto začali," uvedl hrající kouč k cennému zisku, který týmu upevnil postavení v lepší polovině tabulky.

Cestu k němu přitom Mělnickým zkomplikoval hned v úvodních minutách gól inkasovaný z penalty. „Po nedorozumění s Šimandlem trochu padá na vrub brankář Luksika. Ten pak ale shodil veškerou nervozitu a začal chytat výborně. Potvrdil, že je to kvalitní brankář. Doufám, že tak bude i pokračovat," neskrýval Libor Tomášek spokojenost s rychlým zapracováním jedné ze zimních posil. Tou druhou byl zkušený útočník a navrátilec Radek Miřatský. „Odehrál celý zápas. Je to zkušený hráč a ukázal, že mu nechybí rychlost a dravost. Zrovna on měl tři velké šance, ale nedal, snad si to vybere příště," dodal Libor Tomášek s myšlenkami určitě hned na sobotní domácí souboj s Řepínem.

U Jizery zahozené šance ale hostům nakonec vůbec nechyběly. I tak se dokázali celkem třikrát gólově prosadit a jediná trefa druhého poločasu z kopačky Drápala zůstala vítěznou, což vůbec nepotěšilo domácí.. „V prvním poločase byl náš výkon kompaktnější, vytvářeli jsme si víc šancí, ale soupeř potrestal naše chyby vzadu," konstatoval bakovský trenér Jaroslav Maryška. „Hosty posadil do sedla rychlý vyrovnávací gól, pak chvíli kontrolovali hru, ale plichta v poločase byla zasloužená. Od gólu na 2:3 na nás padla křeč a neměli jsme vůbec žádnou šanci," dodal Maryška. „První a třetí gól jdou na vrub brankáře," zlobil se kouč devátého celku tabulky.

Podle Libora Tomáška se jeho tým v úvodu trochu rozkoukával. „Bylo znát, že nasazení je jiné než v přátelácích. Od poloviny první půle už to ale bylo lepší. I když jsme se nechali od soupeře, který měl po vystřídání výškovou převahu, zatlačit a scházelo mi podržení míče, tak akce, při kterých jsme chodili sami na bránu, byly perfektní. Jen škoda, že jsme je nevyužili," hodnotil výkon.

Dobrý fotbal a body pak očekává také od jarní premiéry na domácím hřišti, ke které přijede Řepín, jenž má v tabulce po rovněž vítězném rozjezdu nadále o tři body víc. „Doufám, že ten zápas bude mít úroveň. Rozhodně nechci sbírat body nějakým antifotbalem," uzavřel Tomášek.