Zajímavé zápasy budou k vidění v dalším víkendovém kole krajských fotbalových soutěží. Fanoušky čeká i jedno regionální derby, souboj prvních dvou mužstev a řada dalších lákadel.

Neratovice mají formu

Tým Neratovic/Byškovic má formu jako hrom. V minulém kole přivezl po výborném výkonu bod ze hřiště lídra soutěže Řevnic a navíc už šest kol za sebou neprohrál. Tuto bilanci by neměl pokazit ani zítřejší domácí duel s třináctými Zdicemi.

„V Řevnicích jsme podali výborný výkon a měli jsme na víc než remízu. V neděli chceme zvítězit a potvrdit formu z minulých kol,“ říká odhodlaně trenér Jiří Kafka.

Nelahozevské Dynamo v minulém kole propáslo šanci na přiblížení se k vedoucím Řevnicím. První porážka přišla v nejnevhodnější okamžik. Příští soupeř Milín je hratelný, ale bude záležet také na tom, jak se na mužstvu minulá domácí porážka podepsala.

Kralupský Kaučuk ničí jednoho soupeře za druhým rozdílem třídy a bezpečně bez ztráty bodu vévodí tabulce I. B třídy skupiny A. Dnes dopoledne se tak kralupští příznivci mohou těšit na další střelecké hody. Soupeřem Kaučuku bude desáté Městečko, které by nemělo být pro domácí vážným soupeřem.

 

Pšovka v přímém duelu o vedení

Hráči mělnické Pšovky si po dvou posledních vysokých vítězstvích posílili sebevědomí. To budou potřebovat už v následujícím duelu na hřišti lídra soutěže Ostré. Ta poslala Pšovanům svoji vizitku v podobě čtyřgólového vítězství v minulém kole v Bělé.

„Jsme si vědomi toho, že hraje první s druhým. Pro nás je to utkání podzimu, všichni vědí, o co jde. Motivace určitě chybět nebude. Budeme oslabeni o dlouhodobé marody Šimona, Brycha a Dydňanského, ale určitě nechceme prohrát,“ poznamenal trenér Pšovky Miroslav Svoboda. Další z okresních derby uvidí Vysoká, kam zavítá Lužec. Lépe je na tom zatím Lužec, který má v tabulce o dva body víc, ale Vysoká může počítat s podporou diváků. V utkání tak bude hodně záležet na momentální formě hráčů a přístupu k utkání.

Řepín se potýká s marodkou

Fotbalisté Řepína přivezli historicky první vítězství v B třídě ze Skalska a vítěznou šňůru nemusí přetrhnout ani v Kosmonosích. Těm se v letošní sezoně vůbec nedaří a po porážce v Dolním Bousově se krčí se čtyřmi body až na dvanáctém místě tabulky.

„Nechtěli bychom přijet s prázdnou, to znamená neprohrát. Kosmonosy jsou sice v dolních patrech tabulky, ale v žádném případě je nesmíme podcenit. K utkání navíc pojedeme oslabeni o Kratochvíla s Kohoutem. Otazník visí také nad startem gólmana Peřestého a obránce Dvořáka, kteří mají zdravotní potíže. Chceme bod, abychom se mohli v klidu připravit na derby s Vysokou,“ přeje si řepínský trenér Petr Kalkant.

Druhému nováčkovi – SK Mšeno - se v soutěži zatím nedaří. Jeho zápasy si jsou až nápadně podobny. V prvním poločase mužstvo bojuje, vytváří si šance, ale v polovině druhé půle vždy dojde ke kolapsu, kdy si hráči vybírají oddechový čas a soupeři je nemilosrdně trestají.

Zlí jazykové mluví o slabé fyzičce, trenér i hráči to odmítají. Že mají pravdu, mohou potvrdit dnes dopoledne v Bezně/Sovinkách. Ty v minulém kole nestačily na Lužec, ale v domácím prostředí body ztrácet určitě nehodlají.