Lhota – Pšovka Mělník 2:1

V úvodním utkání I. A třídy sice nováček soutěže, mělnická Pšovka, zůstal na štítě domácí Lhoty, ale na rozdíl od přípravných zápasů podali hostující hráči velice dobrý výkon a mnoho nechybělo k tomu, aby si připsali bod za remízu.

„Byl to vyrovnaný zápas. V prvním poločase měl vyloženou šanci Melounek, ale bohužel bez gólového efektu. Pak jsme si vybrali i svůj díl štěstí, když domácí nastřelili tyč“, zhodnotil první poločas hrající trenér Libor Tomášek a dodal: „Na začátku druhé půle šli domácí po dobře rozehrané standardce do vedení, ale gól nás nakopl k větší aktivitě. Soupeře jsme zmáčkli a výsledkem toho byl vyrovnávající gól Františka Drápala.

Bohužel pak jsme se nevyvarovali zbytečné chyby, ztratili jsme na soupeřově polovině míč a domácí z rychlého brejku vstřelili druhý, rozhodující gól. I přes porážku jsme ale podali slibný výkon. V dalším domácím zápase s Hradištkem bude na co navazovat, musíme v něm bodovat. V dnešním utkání jsme určitě na remízu měli“.

Branka Pšovky: 65 Drápal.

Pšovka: Šmejkal – Žižka, M. Krejčík, Šesták, Olšiak – Grabmüller, Tomášek, Melounek, Drápal (78. Pražák) – L. Krejčík (85. Hanuš), Cífka. Trenér: Libor Tomášek.

JAROMÍR HEJNA