Velice vyrovnané je čelo fotbalové I. B třídy skupiny B. Po víkendu se z průběžného vedení mohou radovat na Pšovce. Ta sice v domácím utkání s Dolním Bousovem příliš neoslnila, ale díky porážce největšího konkurenta z Ostré se dostala do čela.

Domácí začali aktivně. Už v 6. minutě měli blízko k vedoucí brance. Bártův centr z rohu našel hlavu Mariana Krejčíka, který mířil přesně do šibenice, ale hostující gólman Borovička míč vytáhnul. To bylo ale na dlouhé minuty vše, co zvedlo diváky ze sedaček. Hra pak upadla do hlubokého průměru a vzruch obstarávaly pouze nepřesné střely z dálky.

Po půlhodině se odrazil míč po trestném kopu Bárty ke Kettnerovi a jeho bomba jen těsně minula břevno hostující branky. O osm minut později už mířil hostující Budínský lépe, ale jeho rána z deseti metrů doprostřed branky našla připraveného Staňka.

Vysvobození přišlo pro domácí pět minut před koncem první půle. Bárta z trestného kopu od levé postranní čáry zacentroval na vzdálenější tyč, kde se objevil zcela zapomenutý Tomášek, pro kterého už nebyl problém zasunout míč hlavou do sítě – 1:0.

Už po třech minutách druhého poločasu si duo Bárta – Tomášek dalo repete. Tentokrát ale šel míč z hlavy Tomáška těsně vedle. Hra pak dostala spád. Hosté ve snaze vyrovnat ožili a stále častěji se pouštěli do útočení. Blízko vyrovnání byl Kubeček, který však z pětadvaceti metrů nasměroval míč těsně vedle šibenice domácí branky.

Pšované úporně bránili a snažili se o rychlé brejky, které jim ale v sobotu příliš nevycházely. Přesto ale svůj náskok zvýšili. Po faulu na L. Krejčíka před hostující brankou nařídil sudí Holý penaltu. Její exekutor Olšiak bombou doprostřed branky pečetil domácí vítězství – 2:0. Pšované po porážce Ostré v Lysé nad Labem doslova doklopýtali na první příčku tabulky.

Branky: 40. Tomášek, 64. Olšiak z pen. Rozhodčí: Holý. ŽK: 3:3. Diváků: 110. Pšovka: Staněk – M. Krejčík – Šesták, L. Kettner, Olšiak – Pokorný, Tomášek, Bárta, Grabmüller (86. Nemasta) – L. Krejčík, Melounek.