Tradiční turnaj, který nese pojmenování po dvou někdejších oporách pořádajícího klubu Zdeňku Abrtovi a Luboši Kubizňákovi, napsal v týdnu poslední kapitolu letošního léta dohrávkou mezi zástupci Mělnicka. Pšovka se díky zisku tří bodů z derby posunula na konečné druhé místo za suveréna letošního měření sil A třídní Bezděkov. Lužec se čtyřmi body obsadil pátou příčku.


Mezi účastníky B třídy se hrál vyrovnaný zápas. Ani po vyloučení Hrdlíka v 50. minutě si Pšovka nevytvořila jednoznačnou převahu. O svém vítězství rozhodla brankou z penalty, kterou proměnil ve třetí minutě nastavení Olšiak.

Na průběhu a úrovni hry se shodli zástupci obou oddílů. „Trenér Svoboda dal opět příležitost několika talentovaným dorostencům. Ze základu neměl k dispozici pět lidí, což se samozřejmě muselo do kvality hry mužstva promítnout. Vzhledem k tomu, že jsou kluci ještě pořád v přípravě na nový ročník, považujeme umístění na memoriálu za úspěch. Vždyť jsme dokázali přeskočit i celek Litoměřic, který kope severočeský přebor. Překvapením pro mě byly výkony štětských dorostenců. Lužec předváděl solidní výkony – pokud vezmu v úvahu fakt, že i trenér Tauchman postrádal hned několik opor,“ ohlédl se nejen za posledním duelem memoriálu bývalý trenér Pšovky František Drápal.

„Opor ze základu nám tentokrát chybělo šest, přesto jsme nepodali v tomto utkání špatný výkon. V kompletním složení budeme samozřejmě silnější. Už se těšíme na náš memoriál Jaromíra Ježka a Zdeňka Hrdlíka, který se hraje u nás příští týden. Páté místo v Dobříni odpovídá tomu, v jakém složení jsme k jednotlivým střetnutím nastupovali,“ přidal své hodnocení Vladimír Tauchman.

 

Branky: Melounek, Olšiak z penalty – Uher.
Konečné pořadí: 1. Bezděkov, 2. Pšovka, 3. Litoměřice, 4. Štětí dorost, 5. Lužec, 6. Dobříň