Ruku v ruce s blížícím se koncem fotbalových soutěží vyrážejí na povrch různé spekulace, že ten a ten nemůže vyhrát, že tamti to prodali. Stoupá i nervozita na hřištích. Ohleduplnost k soupeři, divákům i rozhodčím se ztrácí v nedohlednu. Nervy neudržel na uzdě ani známý bouřlivák „Sláva“ Rybák. Hráči si bohužel neuvědomují, že tímto vystupováním oddílu nepomohou, naopak. Mlékojedy s největší pravděpodobností přijdou v disciplinárním řízení o body, které jim v konečném účtování mohou chybět.

Potvrdí Pšovka vítězství?
V klidu může dohrávat nehalozevské Dynamo, které v krajském přeboru hostí v nedělní podvečer Nymburk. V I. A třídě stačí k postupu vedoucímu Hořínu získat šest bodů z pěti utkání a nemusí se ohlížen na soupeře. V sobotu dopoledne má příležitost získat první tři doma s Hradištkem. To Pšovka je na tom o poznání hůře. Prakticky každé utkání bude existenční a Pšované v nich musí bodovat. Navíc dnes nikdo nedokáže přesně říct, kolik mužstev nakonec soutěž opustí. „V dané situaci se nemůžeme ohlížet na ostatní. V každém utkání musíme hrát naplno a získat co nejvíce bodů,“ podotkl trenér Drápal k zítřejšímu utkání na hřišti rovněž sestupem ohroženého týmu Hvozdnic.

Těžký los pro Vrutici i Záryby
V B třídě má své jisté V. Borek, který soutěž opouští. Kdo ho doprovodí, je ve hvězdách. O dalším vývoji může hodně napovědět nedělní utkání v Kropáčově Vrutici, která změří síly se Sokolem Záryby. Obě mužstva mají v závěru soutěže nejtěžší los. Vrutice – Neratovice (v), Čejetice (d), Luštěnice (v), Skalsko (d). Záryby – Bělá (d), Kosmonosy (v), Neratovice (v), Čejetice (d).

Těžké utkání čeká o víkendu i Vysokou, která hostí druhé Luštěnice. Ty už si neohou v boji o postup dovolit další bodovou ztrátu. Body ale potřebují i domácí. Diváci se určitě nudit nebudou. Spravit náladu si mohou v Lužci, kam zavítá beznadějně poslední V. Borek a body jsou nutností. Nic než vítězství se neočekává od Kaučuku, který může vítězstvím „pomstít“ nedaleký Lužec za minulý nezdar ve Skalsku. Další krok k postupu mohou udělat fotbalisté FK Neratovice/Byškovice zajíždějící do Dolního Bousova. Jednoduché to ale určitě nebude.

Vykřesá Řepín jiskru naděje?
Druhý Řepín naposledy pouze remízoval na půdě posledního Kostelce a po výhře Mšena na horké půdě Pšovky se zdá, že o postupujícím je rozhodnuto. Mšeno hostí Čechii, Řepín přivítá Veltrusy. V obou utkáních jsou domácí favoritem. V souboji o záchranu si Rybákovým extempore značně zkomplikovaly situaci Mlékojedy. Start v utkání pravdy hostí před nedělním obědem dalšího kandidáta sestupu – Novou Ves.

Kly před poslední velkou překážkou
Fotbalisté Kel mají před sebou posledního silného soupeře – Horní Počaply. „V případě výhry bychom už měli postup ukopat,“ věří předseda Kel Jiří Hulička. „Z důvodu dovolených, práce a zranění nám bude chybět několik hráčů,“ hlásí ztráty z hostujícího tábora předseda klubu Vladimír Němeček. Na zaváhání obou mužstev čekají v Lobkovicích, kde přivítají rezervu Záryb. V B skupině se mohou v případě vítězství v Chvatěrubech značně přiblížit postupu Vojkovice. Druhé Dynamo Nelahozeves hostí stále se lepšící Horní Beřkovice.