Již od poloviny července se PTZ Nelahozeves připravuje na nový ročník okresního přeboru. Mužstva se ujal mladý trenér Roman Špaček, který je s dosavadním průběhem přípravy spokojen. „Musím našim hráčům poděkovat, že se snaží chodit na každý trénink a pokud přijít nemohou, že se poctivě omlouvají. Účast je i v době dovolených vysoká a ačkoliv bych to nerad zařekl, nebylo v létě na tréninku zatím méně než 12 hráčů“, řekl Špaček.

Sérii přípravných zápasů odstartovalo „áčko“ PTZ utkáním s Kaučukem Kralupy, které prohrálo 2:3. „Byl to takový klasický zápas na úvod přípravy, ale více než prohra mě mrzí ošklivé zranění naší nové posily D. Koláře, který skončil se zlomeným kotníkem v nemocnici“, přibližuje první střetnutí svého týmu R. Špaček. Další předmistrovský program bude pokračovat turnajem, který PTZ Nelahozeves sama pořádá a v polovině srpna by se měla utkat s celkem Velvar.

U týmu se objevily také nové tváře, kromě zmiňovaného smolaře Koláře jsou to M. Šimáček a M. Uher. Zdravotní potíže měli J. Fridrich, M. Růžek a R. Vavřík, kteří by se však měli k týmu v brzké době připojit.

V Nelahozevsi by se v letošní sezóně rádi vyhnuli koketerii se sestupovými příčkami. „Cílem pro novou sezónu je sladit mužstvo, vytvořit ještě lepší partu a pokusit se hrát v horní polovině tabulky“, prozrazuje nový trenér PTZ Nelahozeves. Na trénování nebude sám. Pomáhat mu má jeden z hráčů, T. Pokorný, a funkcionáři klubu J. Fridrich a A. Votruba. Budou však mladého trenéra hráči respektovat? „Vše během tréninku absolvuji s týmem, takže nikdo nemůže brblat, že tréninkovému tempu nestačí“, usmívá se R. Špaček.

RADEK PECH