„O postupu se u nás zatím nemluví, na to je ještě brzy," říká před jarním výkopem hrající kouč Sokola Jan Studený. Za podzimní spokojenost jeho party mluví nejen čísla, ale také častá chvála od soupeřů. Pouze tři z nich odešli ze vzájemného souboje se zkušeným kádrem jinak než s porážkou. Jíloviště a Libiš ukopaly plichtu, Vraný jako jediný tým na Ovčáry vyzrál.

Do jara tak Sokol vstoupí jako hlavní favorit a věří, že na svou roli bude dobře připravený. „Zápasy s Ostrou (1:2), dobrovickým béčkem (0:2) a Litoměřicemi (1:3) byly z naší strany nepovedené, proti Štětí (3:0) to ale bylo docela slušné," hodnotí Studený přípravné duely, ve kterých jeho tým prohrál víckrát než za celý podzim. Žádnou vědu z toho ovšem v Ovčárech nedělají, jsou si vědomi vlastní síly a soustředí se na dobrý vstup do bojů o mistrovské body. „Samozřejmě, že bychom chtěli skončit co nejvýš a v nejlepším případě přebor vyhrát. Jediné, kdo by nám to mohl zkomplikovat, jsme my sami," dodal Studený.

Ten může spolu s kolegou Sankotem počítat s téměř totožným kádrem jako na podzim. Z hostujících hráčů skončil pouze Šmajda. Naopak „domů" se vrátili Fabián a především Hyka, autor šesti podzimních gólů v dresu divizního Štětí. „Jsem rád, že je Petr zpátky. Doufám, že se mu bude střelecky dařit stejně jako loni a přidá se k Müllerovi s Hašlerem," zmínil Studený hlavní útočnou sílu Sokola, ke které patří také Maršner, zotavující se po lehčím zákroku. „Už začal pomalu trénovat, ale nedokáži říct, kdy se vrátí. Samozřejmě budeme rádi, když to bude co nejdřív, ale určitě nechceme nic uspěchat."