Mladý domácí tým potvrdil stoupající formu a navázal na předešlých sedm vítězství v řadě. O osudu utkání rozhodla branka Haaseho z prvního poločasu, ve kterém domácí předvedli velice dobrý výkon. Ovčárští byli lepší ve druhém, jenže své šance nedokázali gólově zúročit. I přes porážku přezimují v čele tabulky s náskokem čtyř bodů na své soupeře.

„Věděli jsme, že domácí jsou naladění na vítězné vlně," ohlédl se za porážkou hrající kouč hostí Jan Studený. „Po neproměněných příležitostech z úvodu jsme přenechali iniciativu domácím. Mladý tým Tatranu nás svým důrazem zatlačil před šestnáctku a jednu z mála příležitostí proměnil," narážel Studený na nacvičený rohový kop, který Haas z blízka pohotově uklidil do branky. Stejný hráč pak po chvíli překonal Straku ještě jednou, ale tentokrát z ofsajdu.

Ovčárští si také ve druhém poločase vytvořili příležitosti k vyrovnání, jenže to do brány nespadlo Müllerovi ani Pecharovi. A „pochopení" nenalezli ani u rozhodčího, který neposoudil jako penaltový žádný ze zákroků na Hašlera. Tatran nakonec své první vítězství nad Ovčáry uhájil, přestože ani on už nepřidal pojišťovací gól, byť Soldátův samostatný nájezd na Straku si o to říkal. „Mrzí mne, že rozhodčí připustil tvrdou hru a netrestal některé likvidační fauly domácích," zmínil Studený, a objasnil tím i nucené střídání Balouna v prvním poločase. „Přes porážku musím poděkovat všem hráčům za 0výkon proti soupeři, který se předvedl ve velice dobrém světle," uzavřel.

Tatran Sedlčany – Ovčáry 1:0 (1:0)
Branka: 21. Haas. Rozhodčí: Asník. ŽK: Matoušek – Hašler. Diváci: 280. Ovčáry: Straka – Baloun (44. Kudela), Ondrák, Studený, Viskup – Pechar, Hyka, Urban (80. Voljanskij), Poběrežský (70. Mihalík) – Müller, Hašler.

(dk, lk)