Trenérskou taktovku v prvním týmu Kel třímá Marek Radimský už třetím rokem. Bývalý brankář, jehož „štace" nebyly ledajaké (mj. Dukla Žatec, Štětí, Bezděkov), dokázal jako trenér v právě uplynulém soutěžním ročníku dovést své svěřence k postupu. Příležitost k rozhovoru nejen o úspěšném tažení III. třídou se našla před přípravným zápasem s byšickou Vitanou v kelském areálu, který nese stopy velkorysých úprav.

Na prahu přípravy na novou sezonu začněme nejprve bilancí té právě skončené…
Za celý soutěžní ročník jsme měli pouze tři prohry – jediná doma (s rezervou Velkého Borku) a dvě na soupeřových hřištích (Horní Počaply, Mlékojedy). Všechny ostatní zápasy jsme dokázali vyhrát, takže s loňskou sezonou mohu vyjádřit spokojenost.

Při takové bilanci není divu, ale co vás na ní ještě těší kromě úspěšných výsledků?
Především přístup kluků k tréninkům, chtějí na sobě pracovat. Řada z nich dokázala v době mého působení podstatně zlepšit svou výkonnost. Udělali zkrátka velký pokrok, který je opravňuje hrát vyšší soutěž. Myslím, že jsme spolu s týmem našli společnou řeč, která dovoluje třeba operativně měnit dny tréninků, aby se na přípravu mohl dostavit co možná největší počet kluků.

Kdo byl největším konkurentem kelského týmu v boji o postup?
Rozhodně celek Hořína. Myslím, že rozhodující krok jsme udělali jarní výhrou právě v Hoříně. Výsledek posunul domácí zpět, nám pomohl hodně dopředu, byť jsme další utkání ztratili v Mlékojedech. Náš největší konkurent však ztrácel také.

Myslíte si, že kelský kádr bude schopný konkurence i ve vyšší soutěži?
To je otázka… (úsměv) S okresním přeborem mám zkušenosti, vždyť jsem ho dlouho hrál. Proto si myslím, že Kly nebudou patřit k horším celkům. To se mi potvrdilo o minulém víkendu na turnaji v Nové Vsi, který jsme dokázali vyhrát. Do kádru pro novou sezonu sháním ještě tři lidi. Jejich jména vám zatím neřeknu, ale mohu prozradit, že se jedná o posily do útočné řady.

Na aktivu si zástupci klubů schválili možnost pětinásobného střídání. Co vy na to?
Myslím, že zavedení tohoto pravidla je velmi rozumné. Pomohu si příkladem od ligových dorostů, ty už takhle hrají rok. Myslím, že tu je daleko větší šance prosadit se pro hráče, kteří jinak pouze zahřívají lavičku.

Jaký je váš názor na bonusový bod po střílení penalt při remízovém výsledku?
To jsem se dočetl, ale myslel jsem si, že se tato možnost týká jen čtvrtých tříd. Podle mě to není dobré řešení. V hokeji prosím, ale zavádět totéž do fotbalu… To se může rovnou zavést dva body za výhru a bod za remízu, jako to bývávalo. Nemyslím si, že by to bylo šťastné řešení. Bude to především loterie.

Které soupeře plánujete v přípravě?
Dnes hostíme Vitanu Byšice (středeční zápas Kly prohrály 1:4 – pozn. red.), v sobotu 27. 7. přivítáme Dolany. Další víkendy zaplní turnaje nejprve ve Velkém Borku a na domácím trávníku, kde přivítáme Velký Borek, Hořín a kombinovaný celek Neratovic. V poslední přípravě před úvodním mistrákem, v němž budeme doma hostit Záryby, se utkáme stejně jako loni s Dolními Počernicemi (pražská I. B třída).

Jaký výhled má kelský trenér do nové sezony?
Já jsem svým založením optimista. Vidíte sám, že se tu buduje nový areál. Klub se tu poslední dobou snaží o velkorysé změny, které by měly přispět ke zkvalitnění podmínek, v nichž všichni pracujeme. Tuto sezonu bychom se chtěli věnovat stabilizaci kádru a pohybovat se zhruba ve středu tabulky. Pokud v letošní sezoně zvládneme střed, napřesrok bychom chtěli pracovat s týmem ve vyšších patrech.

Jistě mi dáte za pravdu, že základem doplňování týmu je zapojování vlastních odchovanců. Jak u vás fungují mládežnická družstva?
Myslím, že péče o mladé fotbalisty je u nás na dobré úrovni, i když nemůžeme mluvit o přímé věkové návaznosti na první mužstvo. Nyní máme přípravku a mladší žáky. Starší žáky a dorost zatím nemám, naši kluci hostují především v mělnických klubech či Velkém Borku. Snažím se je zapojovat i do týmu dospělých. Loni v létě to byli tři hráči, v zimě pak další dva.

KAREL HORŇÁK