Tatran Rakovník – Pšovka Mělník 4:1

Nepovedené utkání odehráli fotbalisté mělnické Pšovky v Rakovníku. Domácí Tatran dokázal potrestat nedůraznost mělnických obránců a svým hostům nastřílel čtyři góly. Pšované dali čestný gól až za stavu 0:4.

V prvním poločase se hrál vcelku vyrovnaný fotbal. Pšované se dostali do dvou výhodných šancí, ale bohužel je zradila koncovka. A tak jak už to ve fotbalu bývá, udeřili domácí. Ti šli pět minut před poločasem, po rozehraném přímém volném kopu, polovlastním gólem hostů do vedení.

Také na začátku druhé půle viděli domácí diváci vyrovnaný zápas. Pšované se snažili o vyrovnání, ale po malém důrazu před vlastní brankou podruhé inkasovali. Pak už jim nezbylo než otevřít obranu a hrát vabank. A to byla voda na domácí mlýn. Hráči Tatranu se několikrát dostali do přečíslení a lehce přidali další dva góly.

Hosté, kteří se v utkání museli obejít bez zraněného Pokorného a z pracovních důvodů také bez Šestáka, už jen v závěru utkání výsledek korigovali gólem Šmída po Drápalově akci.

Pšovka nemá po dvou odehraných kolech I. A třídy ani bod, po prohře v úvodním kole na půdě Dynama Nelahozeves.

Branka Pšovky: 70. Šmíd.
Pšovka: Šmejkal – Žižka, M. Krejčík, Tomášek, Olšiak – Drápal, Grabmüller, Melounek, Šmíd – L. Krejčík (70. Pražák), Jiskra.
Libor Tomášek (trenér Pšovky):
„Utkání jsme totálně nezvládli. V poli jsme nebyli horší než domácí, ale o utkání rozhodl náš malý důraz před oběma brankami. V tom jsme za svým soupeřem jasně zaostávali. Hráli jsme dvakrát venku a v tabulce máme nula bodů. Musíme se soustředit na nejbližší domácí utkání a v něm zabodovat.“

JAROMÍR HEJNA