Fotbalisté Libiše popáté z osmi podzimních zápasů neprohráli, jenže výhra stále ne a ne přijít. V sobotním domácím utkání s Žatcem zachránil nováček bod doslova za pět minut dvanáct, na konečných 1:1 vyrovnával až v závěrečných minutách druhého poločasu.

Domácí odehráli další z řady pro ně smolných zápasů. Místo vedoucího gólu po některé z šancí například v podání Matouška, nebo Škody udeřilo po deseti minutách druhého poločasu do jejich brány. „V prvním poločase měli hosté náznak šance, ale špatně si přihráli, ve druhém jednou vystřelili a míč zaplaval," popsal domácí trenér Jiří Kabyl moment, od kterého jeho tým doháněl manko.

Přes některé možnosti a závary se mu to podařilo už v nastaveném čase po spolupráci Matouška s Bičanikem, který ve skluzu srovnal z bezprostřední blízkosti na konečných 1:1. „Vzhledem k tomu, že jsme vyrovnali v závěru, bychom měli být s bodem spokojeni, ale vzhledem k počtu šancí je to pro nás opět ztráta. Byl to zápas, který se dal vyhrát. Kluci už by si zasloužili tříbodovou odměnu za svoji snahu," dodal trenér Libiše.

Bor udeřil z první šance, Neratovice zabraly po pauze

Fotbalisté Neratovic jako vůbec první tým v letošní sezoně neprohráli na hřišti Nového Boru. Domácí se ve vyrovnaném zápase dostali ze své jediné šance první půle střídajícím Stromeckým do vedení, po změně stran zaslouženě vyrovnal hlavičkující Pajkrt.

Hosté se dostali do šance už v prvním poločase, Lovíšek ale ještě minul. Ve druhém už domácí tolik štěstí neměli. Nejdříve sice přežili několik závarů před Blumentrittem, následně si však na standardní situaci naskočil nejlépe Pajkrt a srovnal. To ale nebylo všechno. Hosté využili špatného vstupu soupeře do poločasu a pouze dobré vyběhnutí Blumentritta při nájezdu Chrdleho zachránilo domácí od další gólové pohromy. Velký rozdíl se dal v sobotním zápase nalézt v důrazu při standardních situacích. Po dalším centru do novoborské šestnáctky nechybělo mnoho Jínovi k tomu, aby otočil zápas ve prospěch svého týmu. Jeho nenápadnou hlavičku ale zastavila tyč.

Teprve pak se domácí trochu opět osmělili. Kousek chyběl k úspěšné hlavičce Lebruškovi, Müllerova bomba skončila pouze na boční síti a střídající Demke pak vyzval ke skórování Šulce, který však mířil těsně vedle. Domácí v tu chvíli uzamkli soupeře pod tlak, gólově se jim ho však vyjádřit nepovedlo. Remízu lze vzhledem k množství šancí na obou stranách hodnotit jako spravedlivou, pro hosty je už pátým bodovým ziskem v řadě.

„Vzhledem k tomu, že se v Novém Boru nevyhrává, bychom před zápasem bod brali," hodnotil duel trenér hostí Jiří Kafka a navázal: „Po vyrovnaném poločase jsme v tom druhém byli lepším týmem a jen zásluhou domácího brankáře jsme nepřivezli nečekané tři body."

LIBIŠ – ŽATEC 1:1 (0:0)

Branky: Bičanik – Klasna. Diváci: 120. Libiš: Šídlo – Kabyl, Zuskin, Trojan, Kubeš (69. J. Slavíček) – Škoda, Špička, Janík (74. Palej), Matějček – Matoušek, Bičanik. Žatec: Jakubov – Vávra, Heinc, Duran, Krejčík, Černý, Kmoch, Klasna, Bednář, Osumanu, Stožický (Bešík, Fiřt).

NOVÝ BOR – NERATOVICE 1:1 (1:0)

Branky: 32. Stromecký – 55. Pajkrt. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 6:4. Diváci: 150. N. Bor: Blumentritt – Bartoš, Vlk, Svoboda, Šulc – Brož (64. Demke), Švec (27. Stromecký), Lebruška, Müller – Kubeš, Červeňák. Neratovice: Luksik – Zeman, Gazdík, Jína, Pajkrt – Vorasický, Žežulka, Drahorád (83. Buldra), Lovíšek (87. Stross) – Chrdle (68. Palanský), Ko­zák.