Bod navíc získala Stará Boleslav v Lužci, neratovická rezerva s FC Mělník, Záryby v souboji s Dolním Bousovem a Bakov v duelu s Byšicemi. O bodovou prémii ostatně zabojovalo v áčku i nelahozeveské Dynamo v Nižboru. Z dalších utkání zaujal statečný, ale nakonec marný boj Řepína s Ovčáry. K překvapení se rozhodně dá počítat také jednoznačná porážka Klíčan v Kosmonosích. Pěkně hořkou pilulku musel skousnout Kostelec v Pěčicích.

Penalty ovládl mág Zavadil

Gólman Roman Zavadil z Dynama se stal hrdinou penaltového rozstřelu v Nižboru, když ze tří domácích pokusů dva kryl, třetí mířil do břevna. Nelahozeves si z Nižboru odvezla plusový bod navíc, byť mohla být i úspěšnější.
„Můžete napsat, že se nelahozeveský rychlík na jaře pomaleji rozjíždí," vtipkoval po utkání dobře naladěný kouč Daniel Kaplan. „Plichta nakonec odpovídá průběhu hry. Na podmáčeném terénu se fotbal moc provozovat nedal. Na šance jsme sice vyhráli 5:2, ale gól nakonec nepadl ani jeden. Jsem rád, že se v týmu dobře uvedl dorostenec Lukáš Simon."

Ovčáry se nestačily divit

O faktu, že každý zápas je jiný, se v sobotu přesvědčili fotbalisté kelských Ovčár. Zatímco v úvodním zápase si se svým řepínským soupeřem pohrávali jako kočka s myší (nakonec 8:0), v jarní odvetě se svěřenci hrajícího trenéra Petra Hyky nestačili divit. Dvě akce rychlonohého Černého skončily gólem a hosté v závěru půle nevěděli, kde jim hlava stojí. „Začali jsme opravdu vlažně," přiznal kouč Hyka. „Čekali jsme, že Řepín bude více zalezlý a bude spíš hrát na brejky. Soupeř však překvapil, protože hrál nebojácně."
Hostům nesmírně pomohla branka Miřatského v závěrečných sekundách první půle. Po změně stran totiž přidali na obrátkách, ale ještě dobrých dvacet minut Řepínští ze všech sil hájili těsnou výhru, kterou mohli dokonce zvýšit. Povedenou Černého střelu však Chaloupka vyrazil na rohový kop.
O výsledku se rozhodlo v poslední čtvrthodince, u obou momentů byl Radek Miřatský, jarní posila Ovčár z mělnické Pšovky. Nejprve sám zařídil vyrovnání bombou pod „víko" a pět minut před koncem se po jeho souboji s Merzem pískal pokutový kop. Míč si postavil Hyka a přízemní střelou nedal Svatošovi šanci.
Výsledek je pro domácí krutý. K zápasu se zkušeným soupeřem se postavili „bez bázně a hany" a zvlášť v první půli favoritovi zle zatápěli. Po přestávce už Řepínským začaly docházet fyzické síly, a výsledek jim tak protekl skrz prsty.
„Pro svůj tým mám jen slova uznání," řekl po zápase domácí kouč Miroslav Babovák. „Celé mužstvo podalo výkon na vrcholu svých možností. Ovšem Ovčáry byly nakonec lepší a vyhrály zaslouženě."

Dvě červené v Byškovicích

Rušné utkání hrála neratovická rezerva s FC Mělník, který už od 22. minuty postrádal Tomáše Skopku, jenž v přerušené hře udeřil soupeře rukou a byl vyloučen. „Nesmyslný zkrat," lakonicky poznamenal vedoucí Željko Filipovič. „Neuváženou akcí zbytečně oslabil svůj tým, který musel hrát jeden a půl poločasu v početní nevýhodě." Počet hráčů se srovnal deset minut před koncem, kdy se z placu poroučel domácí Sochor po druhé žluté kartě.
Domácí trenér Tomáš Pšenička nebyl s výkonem svého týmu moc spokojený. „Myslím, že jsme nepodali očekávaný výkon. Domnívám se, že za tím je slabá práce v tréninku u většiny hráčů, což se negativně projevuje i v mistrovském zápasu. Nevyužili jsme ani dlouhé početní převahy, scházel nám rychlejší pohyb po hřišti."
„Ač jsme hráli v deseti, dokázali jsme si vytvořit po přestávce tři dobré šance, ale bez využití," litoval mělnický Filipovič.

Kostelec po pauze nestačil

Sestupem ohrožený Kostelec nezačal v Pěčicích špatně, od 22. minuty dokonce vedl, ale po změně stran se jeho hra sesypala jako domeček z karet. „S rychlonohými domácími jsme příliš chtěli hrát fotbal místo toho, abychom se zatáhli do obranné ulity," viděl příčinu jednoznačné porážky předseda klubu Josef Nedorost. „Nepomohly nám ani absence v kádru," poznamenal trenér Martin Brabec, „o vysoké prohře rozhodly individiální chyby."

Výhra protekla mezi prsty

Když Martin Kučaba zvýšil po přestávce na dvoubrankový rozdíl, vypadalo to, že by ohrožený Lužec mohl získat tři body. „Snižující gól soupeř přišel příliš brzy," litoval lužecký trenér Pavel Dohnal. „O výsledku bohužel rozhodly naše individuální chyby, zvlášť mrzí ta, po níž dal gól Josef Matějovský, bratr sparťana Marka. Vzhledem k malým bodovým rozdílům je stále oč hrát, rozhodně neházíme flintu do žita."

Záryby utekly hrobníkovi 
z lopaty

Zápas plný zvratů, v němž si domácí po nadějném úvodu koledovali o porážku, se hrál v Zárybech. „Začali jsme dobře," potvrdil domácí kouč Jan Vlček. „Školák dvakrát sám před brankářem střílel přímo do něj a Krulich orazítkoval tyč."
Poté udeřili hosté, kteří se snadno dostali do dvoubrankového vedení. „Nebýt Šulce, který chytil další dvě tutovky, mohli jsme o poločase zápas odpískat," přiznal zárybský trenér. „Po změně stran jsme se podstatně zlepšili, ale stačilo to jen na spravedlivou remízu proti velmi dobrým hostům."

Výsledek lepší než výkon

Byšice hostovaly v Bakově. Byť neuspěly v penaltovém rozstřelu, bod ze soupeřova hřiště považuje jejich kouč Miroslav Hudec za milý. „Za bod jsem rád, ale výkon jsme rozhodně nepodali nadstandardní. Domácí měli sice více šancí, ale neměli přesnou mušku, a tak jsme v typicky remízovém zápase uhájili remízu."

KAREL HORŇÁK