Trenér Kropáčovy Vrutice Břetislav Holub na otázku, s čím jde jeho tým do zápasu, odpověděl: „S čím můžeme jít? Jsme namočeni do sestupu, hrajeme o záchranu. Přestože domácí bojují o první místo, rozhodně jim nedáme nic zadarmo.“

Řepínu by případná výhra po zaváhání Dlouhé Lhoty v Rejšicích pomohla do čela tabulky, ale Miroslav Vlk byl na domácí lavičceopatrný: „Případný postup na první místo nijak neřešíme, do každého zápasu jdeme s touhou vyhrát.“

Menší divácká kulisa (projevila se konkurence hokeje s Rusy) si v ideálním počasí fotbal pěkně užila. Vítanou vzpruhou pro domácí publikum byla vedoucí branka řepínských „boys“, o niž se postaral už v desáté minutě hlavou Dvořák, který zužitkoval přesný Palouškův centr.

V dalších minutách se hrál svižný fotbal, v němž měl navrch techničtější Řepín. Střelci Dvořák a Zbyněk Štrupl však do poločasu gól nedali, byť k tomu měli oba hodně blízko. Dvořák mířil do tyče a Štrupl do brankáře.

Hosté nehráli v poli špatně, ale za celý zápas si nevytvořili žádnou střeleckou příležitost. Navíc měli smůlu, když deset minut po přestávce vystřelil Paloušek od rohového praporku a obránce Mora ve snaze míč zablokovat ho poslal za záda vlastního brankáře.

Řepín – Kropáčova Vrutice 2:0 (1:0)
Branky:
10. Dvořák, 55. Paloušek. Rozhodčí: R. Jarolímek. ŽK: 43. Korec, 75. Koutný (KV). Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vaněček (46. Bláha), Horník, Kinzl – Salač, Kratochvíl, Paloušek, R. Černý (78. Prejza) – Dvořák, Zb. Štrupl (88. Goldstein). Kropáčova Vrutice: Manžel – Havelka, L. Černý, Rovenský, Mora – Rambousek, M. Korec (80. Šesták), Lukeš, Malý (86. Musil) – Koutný, Heřman (39. Havelka).

KAREL HORŇÁK