Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Řepínská přetahovaná nakonec patřila domácím

Řepín – Kdo by to byl řekl, že o posledním listopadovém víkendu po říjnové sněhové nadílce ukáže příroda fotbalistům svou příznivější tvář. Sobotní dohrávka 10. kola I. B třídy mezi Řepínem a FC Mělník toho byla důkazem. Všichni aktéři se mohli soustředit jen na hru dokonce pod dohledem slunečních paprsků.

26.11.2012

I. B: Řepín - FC MělníkFoto: Karel Horňák

Do zápasu naskočili lépe domácí, kteří se pomocí rychlých přihrávek často dostávali na dostřel mělnické branky. Už ve 4. minutě unikl Salač, jako na „zlatém podnosu" předložil míč Merzovi, který ho v letu hlavou usměrnil do mělnické branky. Tu hájil šestatřicetiletý gólman Zdeněk, protože Zavadila či Dombaie nepustila na plac zranění a Manžel, jednička mezi mělnickými tyčemi, byl na dovolené.

Po čtvrthodince posoudil sudí Brejník kontakt řepínského kapitána Dvořáka s mělnickým Šmídem v pokutovém území jako nedovolený. Následnou penaltu jistě proměnil Michal Vernek ve vyrovnávací gól.

Na konci první dvacetiminutovky se zhruba pět minut nehrálo, když kolem řepínského hřiště procházel smuteční průvod. Hned po pauze se opět měnilo skóre. V pokutovém území hostů se nejlépe zorientoval Tomáš Skopka a střelou k tyči nedal Zdeňkovi šanci.

Domácí byli aktivní i nadále, Palouškovu střelu ve 26. minutě však zastavilo břevno. Mělničtí o sobě dali vědět až po půlhodině hry, ale pohotové střely Elogeliho a Veltruského však nenašly cíl.

Po přestávce se do hry více zapojovali hosté, kteří se aktivní hrou snažili o změnu výsledku, což se jim po čtvrthodině druhé půle podařilo. Veltruský vyslal dlouhým a velmi přesným pasem Hakla, který se uvolnil a podél Štrupla vyrovnal.¨

Poté se však domácímu kouči Wernerovi podařila dvě střídání. Nejprve poslal na hřiště rychlonohého Černého, který poslal Řepín do vedení v 70. minutě, a o sedm minut později unikl po křídle Zbyněk Štrupl, jehož centr „uklidil" do sítě Paloušek.

„Po dobrém úvodu jsme soupeři nabídli šanci na vyrovnání a ten ji zkušeně využil," hodnotil utkání domácí trenér Ladislav Werner. „Naštěstí se vydařila obě střídání, noví hráči vnesli do naší hry dobrý pohyb. Teď si jen vychutnáme třetí příčku po podzimu a v klidu se připravíme na těžké jaro."

„Z výsledku jsme zklamaní," komentoval zápas Željko Filipovič, trenér FC Mělník. „Byli jsme blízko úplně jinému výsledku, bohužel jsme v rozhodujících chvílích neměli dost klidu a štěstí."

ŘEPÍN – FC MĚLNÍK 4:2 (2:1)
Branky: 4. Merz, 21. T. Skopka, 70. Černý, 77. Paloušek – 16. M. Vernek z PK, 60. Hakl. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 3:5. Diváci: 100. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Dvořák, Wurm, Horník – Salač (80. Šonský), Paloušek, Kratochvíl, Merz – T. Skopka (73. Zb. Štrupl), Štrombach (59. Černý). FC Mělník: Zdeněk – Veltruský, Zejda, Temiak, Šmíd – Kasal (30. Priatka), Jonák, Elogeli, Antonín – Hakl, M. Vernek (80. Slimařík).

KRÁTCE: Spisovatel Robert Fulghum se vrací do Čech

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

V dospělosti bude strom ročně zásobit kyslíkem dva lidi

Kralupy – Děti z lesní školky Kulíšek si zasadily svůj první strom. Výsadba proběhla v parku Velvarka v kralupské ulici Generála Klapálka ve spolupráci s Ekologickým centrem a místním svazem ochránců přírody, v rámci projektu Kralupy – čisté město.

Do voleb jdou saunový mistr, zámečník i lékař

Mělnicko – Ve středních Čechách kandiduje do pátečních a sobotních voleb do poslanecké sněmovny 26 stran, hnutí a subjektů.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.