Na jaře přišel k mužstvu nový trenér Jaroslav Strnad a Werner se podle svých slov rád přestěhoval na pozici řadového hráče. V samotném závěru – po odchodu Jaroslava Strnada – se však znovu vrátil na lavičku jako hrající trenér.

I v letošní sezoně se pro váš tým opakoval navlas stejný scénář: slušný podzim vystřídalo doslova tristní jaro…
Máte pravdu, i když si myslím, že herně jsme – kromě Kostelce a Lužce – nikde úplně nepropadli. Dokonce se nám vydařil i jarní start, kdy jsme v derby přehráli Vysokou. Ale pak přišly sice těsné, ale přece jen porážky (v Byšicích, doma s Horkami či Bakovem). Podle obrazu hry jsme na place nebyli horší, ale celkově se výsledky většinou překlopily ve prospěch soupeře.

Čím si to vysvětlujete?
Dám příklad: Loňského zimního soustředění se zúčastnilo z áčka pouhých pět lidí, takže by se dalo říct, že mančaftu chyběl zimní dril. Letos jsme na něm – kromě dvou tří lidí – byli všichni, takže v tom problém asi nebyl. Nemůžu říct, že by kluci třeba kašlali na tréninky, ale mužstvu chyběla větší psychická odolnost i motivace dosáhnout lepších výsledků.

Jak se tým vyrovnal s poměrně nečekaným odchodem bratrů Štruplových?
Myslím si, že gólman Luděk byl pro nás velkou oporou. Jenže v situaci, která tu nastala, se ukázalo, že potřeboval změnu a posléze v Semicích doslova ožil. Podle mých informací by tam měl pokračovat i v nové sezoně. Pokud jeho bratr Zbyněk mohl hrát a nepronásledovala ho zranění, byl na place rovněž přínosem. Nakonec se rozhodl odejít do Velkého Borku, ale vazby s řepínským klubem udržuje přes družstvo přípravky i nadále.

Řepínské jaro je spojené s trenérským působením Jaroslava Strnada. Jak jste jeho misi viděl vy jako hráč?
Po podzimní sezoně jsem apeloval na klubové vedení, aby k týmu sehnalo na jaro nového trenéra. Nakonec k mužstvu nastoupil Jaroslav Strnad, který měl zkušenosti z dřívějšího působení např. v Ďáblicích či později v Kostelci. Očekávali jsme, že přinese do týmu nový impuls, a z počátku jeho působení to tak rovněž vypadalo. Později ovšem pan Strnad začal mít problémy se zaměstnáním, což se negativně projevilo i na komunikaci s týmem.

Nakonec se mančaft dostal znovu do vaší „péče", že?
Co mi zbývalo? Je pravda, že jsem nechtěl nechat klub na holičkách. Trenérská pozice není záviděníhodná, ale buď kluci budou chtít a poslouchat moje pokyny a naplňovat moje představy o fungování týmu, nebo to dál nemůže fungovat. Chvíli trvalo, než se mi povedlo kluky dostat na svou „vlnu".

Šest závěrečných bodů za výhry s Pěčicemi a v Bělé však přišly vhod, ne?
Myslím si, že k nim pomohl i fakt, že se uzdravili všichni marodi. Ale už v předcházejících zápasech to herně nebylo až tak špatné, byť jsme si na konto připisovali těsné porážky. Nepříjemné to bylo zejména v domácích utkáních, v nichž jsme nedokázali slušný výkon v poli podpořit střelecky. Byly to hodně ubíjející porážky.

Dlouholetá opora vašeho týmu – David Dvořák – ohlásila po letošní sezoně definitivní konec svého působení v prvním týmu…
Přál bych si, aby to nebyla pravda. Samozřejmě, že věk nezastavíš, ale David má pro nás stále přínos jako střelec. Vždyť na podzim dal v I. B třídě kolem osmi gólů. Patří k osvědčeným penaltovým exekutorům, byť i v této „disciplíně" měl v letošním ročníku i nepříjemný výpadek. Věřím, že v případě potřeby ještě v áčku pomůže.

Budete pokračovat jako hrající kouč i v nové sezoně?
Pokud vedení nesežene nové jméno, tak zřejmě ano. Bohužel mě dosud nenapadá žádné jméno kouče, který by mohl práci u nás na Řepíně převzít.

Kdy začnete s přípravou na novou sezonu?
Ve čtvrtek 17. července. Kromě tréninků máme v plánu několik přípravných zápasů. Našimi soupeři budou postupně rezerva Neratovic, Průhonice, Bílá Hora a Břežany II. V hledáčku máme čtyři hráče, kteří by na podzim mohli oblékat řepínský dres.

Můžete „odtajnit" jejich jména?
Zatím prozradím dva hráče, jejichž působení je již podepsané. Na hostování přichází dvojice z Ovčár – David Fabián a Milan Matějček. Ten navíc píská ČFL, takže musíme počítat s možností, že nebude k dispozici na všechna utkání.

Jaký cíl si kladete do nové sezony?
Pro mě zůstává cíl, který jsem měl už v minulých ročnících, ale bohužel se ho nepodařilo splnit. Chtěl bych hrát s mužstvem na předních pozicích tabulky, nejlépe do 5. místa.

VIZITKA
Ladislav Werner je hrající kouč fotbalistů TJ Řepín. Hráčská kariéra: Spolana Neratovice – v mládežnických kategoriích až do staršího dorostu, poté deset let v Libiši. Nyní působí v řepínském klubu, účastníkovi I. B třídy.

Karel Horňák