Mladý tým dokázal zkušenému favoritovi vzdorovat pouhou půlhodinku a nakonec inkasoval stejně jako předešlí soupeři Sokola v přípravě debakl. Hrál se přitom oboustranně rychlý kombinační fotbal a diváci, kteří v nedělní podvečer zavítali na stadion Stanislava Ondráka, vůbec nelitovali.

Domácí postrádali v sestavě pouze zraněného Kudelu a Voljanského. Hosté do utkání vstoupili odhodlaně a od začátku důrazně napadali rozehrávku domácích a jejich pohyb bez míče byl ukázkový. Přesto si Sokol vytvořil řadu brankových příležitostí, jenže s nepřesnou koncovkou.

Za zmínku stojí rychlé výpady Poběrežského, který byl v tomto zápase na své pravé straně k neudržení. Jeho střela z úvodu naznačila, že pro brankáře hostů to nebude vůbec lehký zápas. Ovčárští fotbalisté hýřili aktivitou, na úvodní branku si diváci museli počkat až do 36. minuty. Ze samostatného úniku se prosadil pěknou střelou Tomáš Hašler. V závěru poločasu se ještě prosadil jeho parťák Miroslav Müller. Na této brance měl lví podíl právě Poběrežský.

Ve druhé půli nastoupili za Ovčáry další tři čerství hráči – Hyka, Michalík, Jiskra – a na jejich hře se to vůbec neprojevilo. Naopak. Pražským fotbalistům začaly docházet po hodině hry síly a tlak Ovčár postupně sílil. Nebylo divu, že přišly nádherné fotbalové momenty z kopaček Pechara a Maršnera. Hosté si ve druhé půli prakticky nevytvořili žádné šance. Pět minut před koncem se vydal na zteč hostující branky Poběrežský a po perfektním zakončení uzavřel konečný stav zápasu na 5:0.

Generálka pro Sokol Ovčáry dopadla dobře. Jak se mu bude dařit v mistrovských utkáních krajského přeboru, ukáže poprvé příští sobota, kdy na svém hřišti přivítá od 17 hodin nováčka soutěže TJ Sokol Družba Suchdol.

Ovčáry – Meteor B 5:0 (2:0)
Branky: 36. Hašler, 44. Müller, 69. Pechar, 76. Maršner, 84. Poběrežský. Rozhodčí: Šnýdr. Diváci: 120. Ovčáry: Straka – Pechar, Ondrák, Studený, Viskup (65. Jiskra) – Poběrežský, Baloun 46. Michalík), Urban (46. Hyka), Maršner – Hašler, Müller. Meteor B: Hňup (46. Prejza) – Pilík, Čonka, Šupina, Hosnédl (Macek), – Kudrlička, Míča, Kurtashvili, Svozil, Bezděk – Studnička.

DUŠAN KUDELA