Už v 5. minutě se mohlo měnit skóre, ale pohotové střele Pešana zabránil v cestě do sítě výstavní reflex Prislupského. Úspěšný zákrok vytáhl vzápětí na druhé straně i domácí gólman Chaloupka, když vyrazil na roh střelu lužeckého Jana Kučaby. A do třetice – gólem neskončila ani další rána domácího Pešana.

Po „přestřelce" v úvodní desetiminutovce se hra poněkud zklidnila a další minuty přinesly jen úporný boj ve středu hřiště. V obranné ulitě zalezlí hosté však v poslední třetině první půle několikrát vystrčili růžky. Neuspěli však ani po střele kapitána Martina Tauchmana, se kterou si poradil Chaloupka, ani po akci Roučky, jehož střelu srazili obránci Vysoké na roh. A když v závěru první půle zkrotil Prislupský střelu Vály, šli aktéři zápasu na přestávku za bezbrankového sta­vu.

Ještě na začátku druhé půle měli domácí územní převahu, ale neujala se ani střela Pražáka, ani rána Rolence, která mířila v 52. minutě do tyče Prislupského svatyně. O šest minut později přišel rozhodující moment zápasu. Po centru do pokutového území se míč po nejistém zásahu Chaloupky dostal k Martinu Kučabovi, jehož přihrávku proměnil Roučka ve vedoucí gól.

Domácí tým zůstal jako opařený a místo snahy o vyrovnání přišla psychická „deka". To nahrálo spíše Lužci, který sahal po potvrzujícím gólu. Proti byl ovšem domácí gólman Chaloupka, který skvělými zákroky vystavil stopku střelám Stejskala a poté i Martina Tauchmana z trestného kopu. Zoufalou snahu domácích o vyrovnání překazil na druhé straně Prislupský, když vyrazil na roh gólovku Rolence. Úspěchem neskončila ani střela Totta v úplném závěru.

„Zápas se nám nepovedl," řekl po něm domácí kouč Václav Řízek. „Do přestávky jsme nehráli špatně, vytvořili jsme si i šance. Na vedoucí gól soupeře jsme bohužel nedokázali odpovědět. Nepomohlo ani posílení útočné řady o třetího hráče."

„Bylo to vybojované vítězství," ulevil si po utkání lužecký trenér Pavel Hrdlík. „Hráli jsme to, na co máme. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a měli jsme i dávku štěstí. Doufám, že naše kluky první výhra pořádně nakopne do dalších zápasů."

KAREL HORŇÁK