Rakovník obsadil v poslední sezoně divize nelichotivou jedenáctou příčku. Neratovicím se navíc proti tomuto soupeři daří, během posledních dvou ročníků s ním FK prohrál jen jednou. Nikdy se ale Neratovice neměřily s Tatranem hned na startu sezony, který bývá pro všechna mužstva velkým otazníkem.

Hlavní tým z Rakovníka prošel během přestávky výraznou obměnou. Nejvýraznější novotou je výměna trenérů, Pavla Mareše nahradil na postu kouče Pavel Koutenský. Ten má za úkol jedno – dostat Tatran do horní části tabulky.

„Osobně jsem hodně zvědavý na to, jak si pozměněný mančaft sedne a jak se bude prezentovat. Příprava proběhla v pořádku a celkově myslím, že jsme na novou sezonu dobře připravení. Navíc nás hned ostře prověří Neratovice a to je pro nás velice náročný soupeř,“ říká před úvodním kolem Jiří Froněk, předseda klubu.

NERATOVICE? ČERNÝ KŮŇ

To Tomáš Staněk, trenér Neratovic, může na rozdíl od Koutenského s přehledem pokračovat v práci, kterou v předchozí sezoně načal. Hra klubu z Mělnicka dostala pod jeho velením ofenzivní směr, kterému chybí jen proměňování šancí. 

Kádr je silnější, oproti minulému ročníku zkušenější a tak v cestě za další divizní jízdou nestojí vůbec nic. Ukažte se, rozjeďte tu mašinu! A pokud možno – zastavte až na konci.