„Rozhodl jsem se definitivně na jaře. Poprvé jsem řídil zápas 12. srpna 1975 a naposledy 30. dubna letošního roku. Za tu dobu jsem toho vystřídal hodně. Pískal jsem krajské soutěže, pak okresní na Litoměřicku a od roku 2007 i na Mělnicku. Pracoval jsem také nějaký čas v STK,“ prozrazuje dnes už bývalý sudí, který si pečlivě vedl po celé roky statistiku.

„Zpětně třeba najdu, že jsem pískal ve Štětí i mezinárodní utkání, pak i přátelské duely ligových celků. A když mi třeba doma vyčítali, že mě fotbal jen zabírá čas a nic z toho, ukázal jsem, kolik jsem ten který rok jako rozhodčí na hřišti vypískal,“ usmívá se Pěkný.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi pomohli a mysleli to se mnou dobře. Především pak vzpomínám na Zbyška Roudnického, Ádu Linkeho a Míru Maláka. Už jsem nechtěl pokračovat. Přece jen, bude mi už šedesát a věk nezastavím. Měl jsem nějaké zdravotní problémy a cítil jsem, že už tomu nemůžu dát všechno. U fotbalu ale zůstanu, budu teď trénovat doma hlavně malé vnučky,“ směje se bývalý rozhodčí.