Utkání začalo ve velkém tempu a v prvních dvaceti minutách byly k vidění pěkné akce na obou stranách. Už ve druhé minutě musel ukázat při střele domácích umění hostující gólman Kortus, na druhé straně o minutu později zase střela Volemana jen těsně minula branku domácích.

V šesté minutě si domácí vybrali kus smůly. Střela Martina Skopky z trestného kopu jen zatřásla břevnem hostující branky. Závěrečnou desetiminutovku zakončila přesná střela domácího Řízka k tyči, se kterou si hostující gólman poradil. Na opačné straně zase kosořický Grus pálil krásným volejem těsně vedle.

V 37. minutě se z gólu radoval hostující Mezera, ale předčasně. Jeho dorážka po předcházející tyči už přišla po signalizovaném ofsajdu.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ale stejně jako domácí, se do žádné vyložené šance nedostali. Přesto ale šli do vedení. Po rohu vystřelil nepříliš důrazně hostující Adámek a míč po nešťastné teči obránce Fidranta skončil za zády bezmocného J. Finkouse.

Zbývající minuty byly ve znamení velkého tlaku domácích, ale chyběla finální přihrávka a střely z dálky hostujícího gólmana neohrozily.

V hektickém závěru plného nepřesností na obou stranách už gól nepadl. Domácí tak přišli na domácím hřišti o další body. Napravit toto zaváhání mohou v příštím kole ve Skalsku.

„Myslím, že diváci viděli zajímavé, vyrovnané utkání, kterému by určitě slušela remíza. Bohužel, bylo to druhé utkání po sobě, které jsme prohráli vlastním gólem. V utkání moc gólovek nebylo. Škoda šancí Řízka i břevna Martina Skopky. V závěru jsme se snažili přeskupením hráčů o vyrovnání. K vytouženému srovnání skóre to ale nevedlo. Citelně nám chyběli Tichota se Sankotem a hlavně tvůrce hry Vavrek,“ zhodnotil utkání trenér Vysoké Václav Řízek.

Vysoká–Kosořice 0:1 (0:0)

Branka: 58. Vlastní Fidrant. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Vysoká: J. Finkous – Štěpánek – Štolba, Možný (78. Štauber), Fidrant – Řízek (86. Maryška), Nový, Brejša, M. Skopka – R. Finkous, T. Skopka. Kosořice: Kortus – Grus, Boháček, Bašus, Štecher – Adámek, Voleman, Černý, Beran (89. Sedláček) – Machač (90. Pavlíček), Mezera (84. Vavrik).