V prvním poločase se šance vystřídaly na obou stranách. Hlavně v úvodu aktivnější hosté k těm svým přidali ještě hrozby trestných kopů. Nepříjemné a tvrdé střely ale cíl nenašly.

Po přestávce sice obě mužstva hrála otevřený fotbal, na hřišti to občas zajiskřilo a oproti prvnímu poločasu přibylo vzruchu před brankami, nějaké gólové hody se ale čekat nedaly. Více šancí měli hosté. Brankář Kvasnička jen s námahou vytáhl tečovaný přímý kop, po ráně Uhra ho zachránilo břevno.

Utkání se hrálo dost nečistě a právě fauly v blízkosti pokutového území nakonec rozhodly. Penalta, kterou si hosté přáli po faulu na Wolfa, se nekopala. „Rozhodčí to vytáhl ven, ale byla jasná, navíc za stavu nula nula,“ zlobil se po zápase trenér hostí Vladimír Tauchman.

Na druhé straně byl deset minut před koncem faulován neúnavný Schütz, který vedl většinu domácích brejků. Míč si postavil střídající Viktor Valentin a technickou střelou zaskočil gólmana Jakeše – 1:0. Hostující mužstvo vrhlo všechny síly do vyrovnání. Domácí si ale vydřené vítězství vzít nedali a v tabulce B-třídy svého sobotního soupeře bodově dostihli.

Předpoklady domácího trenéra Jana Hanuše, že utkání bude náročné, se beze zbytku naplnily. „Soupeř nás donutil sáhnout až na dno sil. Podržel nás brankař Kvasnička a konečně nám přálo i štěstí. Takový gól se nevidí často. Měl jsem šťastnou ruku při střídání.“

Lužečtí byli přesvědčení, že v derby prohrát neměli. „Přinejmenším na bod jsme měli. Rozhodujícímu gólu předcházel neodpískaný faul na našeho hráče, který pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Na šance jsme jasně vyhráli. Domácí jen dřeli,“ dodal Vladimír Tauchman.

Záryby – Lužec 1:0 (0:0)

Branka: 81. V. Valentin. ŽK: 4:4. Záryby: Kvasnička – Mir. Novák, Driml, Hallik, Janovec – Urban, Dušička, Mikšovský, Záhora (80. Sedláček) – Fr. Valentin (71. V. Valentin), Schütz. Lužec: Jakeš – Šára, M. Kučaba (87. Levý), Špánek, Rybář – Uher, M. a D. Tauchmanové, Wolf – Merta, Hrdlík.

(lk)