Za neoprávněné shledalo vedení okresního fotbalového svazu předčasné ukončení sobotního utkání mezi týmy Čečelic a Veltrus.

Rozhodčí Procházka zápas 21. kola okresního přeboru předčasně ukončil přibližně v 70. minutě za stavu 1:2 pro hosty.

„Dostali jsme gól z jasného ofsajdu. Náš gólman pak za protesty a nadávky směrem k rozhodčímu dostal druhou žlutou a následně červenou kartu. Sudí pak utkání ukončil se slovy, že si nadávat nenechá. K žádnému fyzickému kontaktu nedošlo,“ popisoval konec zápasu předseda domácího oddílu Josef Zeman.

Disciplinární komise posoudila chování brankáře Čečelic Vargy daleko za hranicí fotbalových zákonů a potrestala ho půlročním zákazem startu.

„Dopustil se hned několika přestupků. Dostal červenou kartu za urážku rozhodčího, nechtěl opustit hrací plochu, vyhrožoval a nakonec tam byl i pokus o napadení rozhodčího. Hráči ho drželi, ale pro nás už je to pokus o inzultaci,“ zdůvodnil výši trestu předseda disciplinární komise Jiří Koch.

Sportovně-technická komise pak na základě rozhodnutí disciplinárky nařídila nový termín zápasu. „Vzhledem k tomu, že rozhodčí nepostupoval zcela podle pravidel, jsme ani jinak rozhodnout nemohli. Vždyť ani disciplinární komise nedošla k závěru, že bylo utkání odůvodněně ukončeno a tým Čečelic žádným disciplinárním trestem nepotrestalo. Z rozhodnutí DK musí vycházet i STK,“ vysvětlil předseda STK Jaromír Hejna, proč by se měl zápas ve čtvrtek 12. června od 17.30 hodin opakovat. Oddíly se ale mohou proti rozhodnutí ještě odvolat.

Nad možností opakování zápasu se už před tím podivoval trenér hostujícího AFK Pavel Kratochvíl.

„Znamená to tedy, že když budu prohrávat, vystartuji na rozhodčího a dostanu možnost druhého zápasu? Pokud tak svaz skutečně rozhodne, porazíme Čečelice i podruhé,“ prohlásil v pondělí. Gól předcházející celé události navíc považuje za regulérní.

Zápas opravdu mohl skončit kontumační výhrou hostí. Stačilo, aby rozhodčí Procházka kapitánu Čečelic ještě před předčasným ukončením zápasu sdělil, že vyloučenému hráči běží lhůta pro opuštění hřiště. „To se nestalo. S tím, co udělal, lidsky souhlasím. Podle fotbalových pravidel ale udělal zmíněnou chybu,“ komentoval událost předseda komise rozhodčích František Löffelmann.

Pravidla na podobné případy pamatují a doslova se v nich uvádí: Zdráhá-li se vyloučený hráč opustit hrací plochu a prostor hřiště, stanoví rozhodčí kapitánovi jeho družstva krátkou lhůtu, nejvýše však 2 minuty, během níž je vyloučený hráč povinen odebrat se do kabiny svého družstva. Jestliže po uplynutí této lhůty vyloučený hráč neodejde, rozhodčí utkání ukončí stejným způsobem jako v případě inzultace.

Okresní fotbalové tresty

Nepodmíněné tresty: 6 měsíců: L. Varga (Čečelice), 3 SU – J. Hovorka (žák Chlumín), 1 SU – M. Vancl st. (N. Ves), M. Vancl ml. (N. Ves), M. Kolouch (N. Ves).
Podmíněné tresty: 2 SU – P. Šeda (Lobkovice), 1 SU – J. Hruška (PTZ), Vl. Bláha (PTZ), V. Pešan (Kly), J. Kohout (Kly).