Kralupy / Fotbalový klub Kaučuk přihlástí do nové sezony pouze jediný tým, a to do III. třídy Mělnicka, do které na jaře postoupilo B mužstvo.

Důvodem odstoupení z krajské I. B třídy je podle oficiálního oznámení, které v úterý klub zaslal fotbalovému svazu, nedostatek finančních prostředků.

Fotbalisté Záryb, Horních Beřkovic a Obříství mohou odšpuntovat šampaňské. Jedině jim mohl udělat pád fotbalu v Kralupech radost.

V sezoně tyto týmy skončily těsně za branou postupu a nyní dostanou šanci si vyšší třídu zahrát.

Daleko menší nadšení ale zavládlo mezi příznivci oddílu s více než stoletou tradicí. „Jak je možné, že město jako jsou Kralupy (myšleno velikostí) má jen na regionální třetí třídu. To je ostuda,“ nechal se slyšet jeden z nich v diskusi na www.melnicky.denik.cz/sport_region.

Nejen jemu předseda a majitel FK Kaučuk Vladimír Matějček vzkazuje, že si chce dát od fotbalu nejméně na jednu sezonu pauzu a poté se možná vrátí.

Prý i proto se nechystá žádný výprodej hráčů, kteří v letošní sezoně vybojovali v A skupině nejnižší krajské třídy více než slušné čtvrté místo.

Zájem okolních klubů o hráče je pochopitelně značný. Největší pak o nadějného útočníka Müllera, s 20 góly nejlepšího střelce A skupiny I. B třídy.
„Všechno budou jen hostování,“ ujišťuje Vladimír Matějček.

K důvodům svého rozhodnutí se slíbil vyjádřit do konce týdne. Jak už ale dříve naznačil, stojí za nechutí pokračovat poměry v krajském fotbale i v samotném FK.

Kralupský celek po podzimu stanul na prvním místě své skupiny. Už zimní přestávka však napovídala, že jaro bude krušné. Ještě před mistrovským výkopem se s úzkým kádrem rozloučil trenér Josef Košťál. Další ranou bylo nedohrané domácí utkání s Kněževsí a vše vyvrcholilo v závěrečném kole, kdy se jedenáctka Kaučuku vůbec nesešla k zápasu v Lidicích.