Momentálně tento celek usiluje ve III. třídě skupiny B o reparát. A není bez nadějí. Na podzim získal 26 bodů (8 – 2 – 1, 29:10) a ztrácí jen dva body na vedoucí Dynamo Nelahozeves B. Také o tom jsme si povídali s jednou z nejzkušenějších opor mužstva – pětačtyřicetiletým Jiří Polákem.

Máte na to, abyste přeskočili v odvetách velmi silnou rezervu nelahozevského Dynama?
Doma jsme Dynamo dokázali porazit 1:0. To je nejen z mého pohledu pro jaro důležitý počinek.

Jak moc vám může v tomto směru pomoci současný trenérský tandem, který tvoří někdejší opory mužstva Milan Doležal a Jiří Chudoba?
Tak, že oba uvažují stejně jako celá naše parta. Tady mohu mluvit o tom, že jsme stabilizovaný kolektiv, který ví, co chce. To jsou pro někoho jenom slovíčka. V reálu jde naopak o sílu. Ta je schopna umazat docela rychle dvoubodové manko, které po podzimu na Dynamo máme.

Nezapomínáte na to, že v závětří může čekat další tým, který půjde do odvet se stejným cílem jako Slovan?
Nikoho nepodceňujeme, ale na druhou stranu ani nepřeceňujeme. Dynamo má však jeden z nejsilnějších celků, který se navíc může podle potřeby posilovat zkušenými fotbalisty z I. A třídního áčka. Především na to myslíme. Víme dobře, že nám nikdo nic nedaruje.

Co jste až dosud pro eventuální návrat na okresní výsluní udělali?
Máme za sebou soustředění, které jsme absolvovali hned počátkem letošního roku. Jinak trénujeme třikrát v týdnu. Myslíme samozřejmě i na nezbytnou herní přípravu. Chtěli bychom zvládnout alespoň deset přípravných duelů.

Finance jsou pro mnohé vesnické oddíly alfou a omegou jejich existence. Jak jste na tom právě po této neméně důležité stránce?
Tak, že nám vydatně pomáhá místní obecní úřad a do oddílu jdou i peníze ze zisků našeho hostince na hřišti.

Mezi fotbalovými fanoušky na Litoměřicku se povídá, že se Hornobeřkovičtí se od příští sezony 2008 / 2009 vracejí do své staronové soutěže.
Kdyby tomu tak bylo, asi by byl náš rozhovor o eventuálním návratu mezi fotbalovou elitu Mělnicka zbytečný.

Takže na zmíněném šprochu není ani pravdy trochu?
Není, i když v mančaftu jsme rozděleni v těchto otázkách asi tak padesát na padesát.

Vy sám jste zažil v dresu Slovanu mnohé dobré, ale i to horší. Ve kterém regionu se hraje lepší kopaná?
Špička přeboru, stejně jako i v nižších třídách, snese stejná srovnání. Jinak v průměru jsou soutěže na Litoměřicku kvalitnější.

Půjdete do odvet ve stejném složení, ve kterém jste absolvovali podzim?
Na dobré cestě je příchod jednoho Pražáka, který má zkušenosti z městského přeboru. Posilou určitě bude i syn našeho dlouholetého gólmana Pavel Brůža mladší.

Koho jste naopak ztratili?
Nikoho. Zůstali jsme naštěstí pohromadě, což je rovněž jeden z dalších velmi důležitých příslibů.

Takže trenéři mohou počítat s jak početným kádrem?
S brankáři Brůžou st., Křenkem, obránci Brůžou ml., Lojkem, Husarem, Doležalem ml., Laukem, Michalem Novým, Harenčárem, středopolaři Tomášem Novým, Polákem st. a ml., Štrunclem, Hurtem a do útoku s Čížkem, Buřilem, Plickou a Chudobou.

(str)